Ми у Facebook
05.08.2011, 07:32

На фестивалі “Лесині джерела” оцінили спів рівненського колективу [+Фото]

Цими вихідними у Новограді-Волинському відбулося Міжнародне свято літератури та мистецтв "Лесині джерела", що присвячене пам'яті Лесі Українки. Фестиваль мав би стати справжнім подарунком для жителів Новограда та гостей міста, адже саме цього року він відзначив своє 25-річчя. Святкування затьмарила звістка зі Сходу України про загиблих шахтарів, тож багато заходів довелося скасувати.
Проте, незважаючи на це, фестиваль відбувся. Адже він, за словами організатора й головного режисера “Лесиних джерел” Миколи Мартинюка, є у першу чергу даниною пам'яті Лесі Українки, а не святковим розважальним заходом. Організатори свята наголосили на тому, що таке свято проводиться для пропагування серед населення творчості Лесі Українки, дослідження її літературної спадщини. Також вони мали на меті популяризацію автентичного українського народного пісенного та декоративного мистецтва, збереження і розвиток національних традицій.

У місцевих музеях були організовані тематичні екскурсії та виставки, біля пам'ятника Лесі Українці влаштували так званий “Поетичний майданчик”, де люди читали вірші Лесі Українки, а у театрі відбувалися постановки за творами поетеси.



Не обійшлося на святі й без мистецьких конкурсів, на які були запрошені гості з усієї України. Так у Музеї родини Косачів відбувся всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім. Лесі Українки та Всеукраїнський конкурс автентичного співу "Животоки". Приємно відзначити, що в останньому конкурсі одну із премій виборов колектив із Рівненщини — зразковий аматорський фольклорний ансамбль "Журавка" Костопільського районного будинку культури.



Дівчата у національному вбранні співали автентичні пісні поліського краю, і в одній з номінацій зайняли третє місце.

— Ми вперше приїхали на цей фестиваль, — розповідає керівник ансамблю “Журавка” Зінаїда Андрійчук. — Торік нас теж запрошували, але ми не мали змоги приїхати. Зараз одразу після виступу (результати на момент розмови ще не були відомі — авт.), важко оцінити те, наскільки він нам вдався. Але ми дуже старалися. Так часто буває, коли на репетиції готові на сто відсотків, а коли виходиш на виступ, то починаються помилки і демонструєш лише десять відстоків того, що міг би.

Поділилися враженнями й дівчата:
— Мені дуже сподобалося на цьому конкурсі, — говорить учасниця “Журавки” Юлія Малиш. — Мені взагалі подобається співати у цьому колективі, адже він дуже веселий та дружний.



Ще одна дівчина відзначила, що пісні, які виконували, знають уже 6 років, тож готуватися до виступу було не важко:

— Я дуже люблю співати, — розповіла інша учасниця “Журавки” Анастасія Стасюк. — І співаю у цьому колективі від дня його створення. Дуже люблю автентичний спів і мрію поїхати у якусь таку етнографічну експедицію, аби почути вживу такі пісні і записати їх.

Незважаючи на заборону святкових заходів, увечері все ж відбувся невеличкий концерт. На ньому заспівали гості фестивалю, серед яких такі відомі виконавці як Валентина Степова та квартет “Гетьман”. Були на сцені зарубіжні гості — колективи з Білорусі, Грузії та навіть Іспанії.

Також для усіх гостей Новограда-Волинського була організована виставка-продаж виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, де кожен міг придбати оригінальний сувенір і взяти участь у різноманітних майстер-класах.





На правах реклами