Ми у Facebook
09.08.2011, 10:22

Смерть дівчинки на лікуванні в Угорщині спричинила міжнародний скандал

Правоохоронці України та Угорщини дошукуються правди, хто ж усе-таки нажився на смерті дівчинки Христини Бабаяк, яку Мінздоров'я відправило на лікування за державні 143 тисячі євро.
В Угорщині померла дівчинка, яку направило МОЗ на лікування.
Міжнародний скандал викликала смерть дівчинки Христини Бабаяк, якій з МОЗ було виділено 143 тисячі євро на лікування в Угорщині.

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом халатності службових осіб Міністерства охорони здоров’я України, які відправили маленьку Христину Бабаяк на лікування в Угорщину. Та наразі головний фігурант - посередник, який і отримав усі гроші, — виходить сухим з води.

Наприкінці 2010 року Христинин батько звернувся в МОЗ із проханням виділити кошти на лікування його дитини за кордоном. МОЗ нашвидкуруч зібрала відповідну комісію та виділила 143 тисячі євро. При цьому чиновники Мінздоров'я нав'язали посередника, який узявся за організацію лікування дівчини в Дебреценському науковому університеті в Угорщині. Але насправді дитину оперували у сусідньому місті Мішкольц, де вона і померла. А гроші були перераховані не в лікарню напряму, а на приватну фірму.

"Міністерство пошуком іноземної клініки не займалося. Воно в принципі вийшло на посередника, котрий не має ліцензії на здійснення будь-якої медичної діяльності. Він має фах ветеринара", — повідомила керівник відділу захисту прав неповнолітніх, слідча Генпрокуратури Ірина Кучеріна.

За словами слідчої, трьом чиновникам міністерства світить від 2 до 5 років ув'язнення. А от посередникові нічого не загрожує. Поки що слідчі не вбачають в його діях жодного криміналу.

"Для того, щоб порушити справу проти посередника, ми маємо довести його провину. Поки що вона не доведена. От якщо буде доведено відкат цих коштів, ким, кому і в якому обсязі, от тоді можливо", — вважає Кучеріна.

Та батько дівчинки Роман Бабаяк вважає, що Генпрокуратура намагається покарати пішаків, а не осіб, які справді керують злочинною схемою.

"Генпрокуратура порушила кримінальну справу не за тими статтями, за якими насправді є порушення з боку міністерства щодо відправлення моєї доньки за кордон", — вважає батько дівчинки.

У свою чергу Міністерство охорони здоров'я рапортує про виконану роботу над помилками. Фігурантів скандалу звільнено, склад комісії з відправлення українців на лікування за кордон — змінено.

"Ми вже змінили і алгоритм роботи і більш, як би сказати, більш уважно дивимося за здійсненням платежів", — повідомив міністр МОЗ Олександр Аніщенко.





На правах реклами