04.07.2012, 12:44

Рівненські офіцери вчать англійську мову

Відповідно до рішення Міністра оборони України та наказу Начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних Сил України офіцери 13 армійського корпусу розпочинають вивчення англійської мови.
Уперше за історію Збройних Сил України в рамках професійної підготовки офіцерського складу відбувається масове вивчення англійської мови, коли до занять у службовий час залучено усіх офіцерів управління корпусу та підпорядкованих військових частин.

- Поряд із бойовою підготовкою для нас пріоритетним завданням стало вивчення іноземної мови та досягнення володіння нею на високому рівні, - зазначив заступник командира 13 армійського корпусу з виховної та соціально-психологічної роботи полковник Володимир Яцентюк. – Розроблено та запроваджено працездатну систему мовної підготовки за визначеними напрямками. Уже з досвіду знаю, що наші офіцери здібні та навчаються наполегливо, тому командування з’єднання планує, що до 1 грудня 2013 року залучений особовий склад володітиме англійською не менше ніж рівень СМР-1, а ще через рік усі здадуть на сертифікат СМР-2.

Навчання здійснюється за груповим принципом. Офіцери управління 13 армійського корпусу поділені на 11 груп по 10-15 осіб в кожній. Заняття з ними проводять військовослужбовці, які довели високий рівень володіння англійською, брали участь у миротворчих місіях та мають досвід спілкування. Вивчають іноземну мову офіцери щовівторка та щочетверга за програмою «Методичні матеріали для проведення занять в групах англійської мови». Присутність на заняттях жорстко контролюється.

- На першому етапі англійську викладають наші, найбільш підготовлені офіцери, але ми вже розпочинаємо підбір сертифікованих цивільних викладачів, які в подальшому за наявності фінансування замінять наших, - уточнив полковник Володимир Яцентюк.

Також триває відбір та направлення військовослужбовців на курси вивчення іноземних мов при вищих військових навчальних закладах. Планується, що у три етапи вивчення англійської пройдуть 100 відсотків керівного складу підпорядкованих військових частин до командира батальйону включно.