31.07.2012, 11:09

У Рівному перевіряють владу на чесність [+Фото]

Громадянський рух "ЧЕСНО" розробив критерії, за якими можна перевірити депутатів на чесність.
Громадянський рух "ЧЕСНО" започаткувала група активістів спільно з представниками партнерства "Новий Громадянин" у жовтні 2011 року. Його учасники прагнуть очистити майбутній парламент від недостойних депутатів.

Для цього вони розробили 6 критеріїв, за якими визначають доброчесність депутатів перед своїми виборцями.

Ось ці критерії:

- відсутність фактів порушень прав і свобод людини;

- незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;

- непричетність до корупційних дій;

- прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя;

- особисте голосування в парламенті;

- участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.Завдяки програмі "ЧЕСНОметра" учасники руху хочуть вияснити, кого народ обиратиме до наступної Верховної Ради, кого там точно не має бути і чого ми можемо і повинні вимагати від політиків.

Андрій Зінченко, регіональний координатор "ЧЕСНОметра" каже, що перевірити можна не лише конкретного депутата на чесність, але й цілу фракцію:

- "ЧЕСНОметр" - це інструмент, за допомогою якого ми бачимо кого ми обираємо і чи гідний цей кандидат нашого вибору. Критерії "ЧЕСНО" дають чітко зрозуміти, де "свої", а де "чужі". Оприлюднені результати показали, що навіть опозиція на сьогодні радикально не відрізняється від провладних партій. До того ж, можна зробити пошук місцевого депутата тільки за одним прізвищем. Хочу наголосити, що наші аналітики постійно приймають та перевіряють будь-яку додаткову інформацію від громадян.За словами голови "Центру.ua" Олега Рибачука, фактично ніхто з нинішніх політиків не відповідає критеріям "ЧЕСНОметра".

- Ми хочемо, аби депутати зрозуміли, що народ їх контролює і нам не байдуже, як, ким і на що витрачаються наші гроші, - каже Олег Рибачук. - Презентацію своїх досліджень ми проводимо вже близько тижня. Робимо це у всіх регіонах України, аби люди знали, хто насправді зараз у владі і за кого вони голосуватимуть на найближчих виборах.При зборі інформації рух "ЧЕСНО" використовує дані із загальнодоступних джерел. Про це заявив представник інституту масової інформації Роман Головенко.

- Анонімна інформація та інформація від опонентів до уваги не береться, - каже Роман Головенко. - Обробкою даних займаються спеціальні аналітики. Їх прізвища не розголошуються, аби вони були максимально незалежними та й щоб кандидати не впливали і не тиснути на них. Далі сформовані профайли депутатів перевіряють юристи. Тільки після цього їх затверджує координаційна рада та дозволяє оприлюднення.Результати активістів "ЧЕСНО" не є сталими. Вони постійно змінюються, адже учасники руху оновлюють профайли депутатів. На сьогодні маємо такі результати:

- усього 2 з 449 депутатів у нинішньому парламенті відповідають критеріям доброчесності;

- порушили права і свободи – 87;

- змінили політичну позицію – 52;

- причетні до корупційних дій – 268;

- мають непрозорі доходи та витрати – 365;

- не голосують особисто – 423;

- прогулювали роботу в парламенті – 231.

Більш детальну інформацію про депутатів та партії можна переглянути за посиланням http://www.chesno.org/

ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:

Сьогодні, 30 липня, стартувала виборча кампанія

Депутати Рівнеради шпаргалками не користуються?

На сесію Рівнеради викликали "Беркут"