Ми у Facebook
29.04.2013, 16:07

Рівненський козак-характерник налякав європейців

Він без остраху ходить по битому склу, без крові демонструє порізи гострим лезом по тілу, вміло володіє різними видами зброї, знається на езотеричних практиках і вправно танцює український гопак.
Більше того, віце-президент міжнародної федерації бойового гопака Петро Велінець вважає, що такі вправи не лише приносять задоволення і дають можливість духовного розвитку, а й зцілюють тіло.

Саме цьому Петро Велінець вчить своїх учнів із Дубровиці й разом з ними популяризує козацькі традиції за кордоном. А нещодавно козак-характерник разом зі своїми вихованцями повернувся з міжнародного фестивалю "Дні української культури на Балтійському морі". Це був перший виїзд Петра Велінця разом із учнями за кордон. Там вони демонстрували свої вміння із козацької майстерності, а на додаток від своїх іноземних колег перейняли навички румби, натомість навчивши їх співати "Червону руту" під мексиканські мотиви.

Згадуючи недавню подорож, Петро Велінець розповідає, що фестиваль залишив у нього лише позитивні вражання та дав можливість навчитися новому.



— Участь у міжнародному фестивалі взяли представники Куби, Південно-Африканської Республіки, Естонії та інших країн, — каже Петро Велінець. — Однак бойовий гопак та езотеричні практики показували лише ми, чим усіх здивували і навіть трішечки налякали.

Перші два наші виступи містили в собі однотани та двобої і роботу зі зброєю, зокрема з серпами, палицями та шаблями. Третій виступ був унікальним — езотерична практика, яка полягала у ходінні по склу, ляганні на скло, цвяхи, введення дітей у транс, биття цегли та блоків кувалдою. Після цього виступу на шведському поромі у Ризі, капітан судна українських козаків попросив не повторювати цього у Швеції, пояснивши це тим, що європейців такі моменти можуть налякати та спровокувати обурення, що у цьому беруть участь діти.

Учні ж Петра Велінця кажуть, що їм подобається виконувати на перший погляд екстремальні вправи, але зізнаються, що батькам про це розповідають вже після виступу.

— Такі вправи додають сили, впевненості та збагачують духовно, — каже юний козак Назар Шиліпук. — Бойовим гопаком я займаюся уже чотири роки. За цей час навчився ходити по склі, лягати на цвяхи, на мені розбивають блоки та цеглу. Щоправда, коли виконував такі елементи вперше було трішечки лячно, але за час моїх занять такими вправами ні синців, ні порізів не було.

Проте повторювати подібні елементи без відповідної підготовки вчитель та його учні не рекомендують. Адже, за словами Петра Велінця, бойовий гопак та інші вправи потребують ретельної підготовки, зокрема духовної.

— Окрім того, потрібно вести здоровий спосіб життя, вдосконалювати свої вміння, піднімати себе духовно, поважати і відчувати зброю, — додає Петро Велінець. — Також нікому не можна торкатися зброї, якою виконуються вправи. Адже вона сильно відчуває енергетику і ауру людини, а невідомо, з якими думками та почуттями людина підходить до зброї. А для того, щоб виконувати вправи зі зброєю, потрібно мати чисті чакри. Особливо серйозного ставлення до свого організму потребують елементи з ножем.

Вивчати майстерність бойового гопака Петро Велінець почав у 2005 році. Тоді каже, у нього життя було досить поламане і хотілося змін. Саме у той час почув про бойовий гопак і почав ним займатися. Був фізично загартованим, швидко навчився відповідних елементів, і так склалося, що став інструктором. У 2008 році був кандидатом у майстри спорту, а вже у 2009 став майстром спорту міжнародного класу.

— У певний час я зрозумів, що бойовий гопак — це моє, те, чим я хочу займатися, — каже Петро Велінець. — А бути вчителем бойового гопака — це найвище звання. До своїх учнів я використовую психологічний підхід, маю власні індивідуальні методики навчання, хоча і виховання у них суворе й потребує чималої самовіддачі. Окрім того, бойовий гопак допоміг сформуватися мені як особистості та розвиватися. Зараз я також займаюся народним цілительством, лікую народними методами і сам не вживаю ліків. Та взагалі по житті я намагаюся працювати на людей і їх подяка для мене є найкращою винагородою.

Наразі ж Петро Велінець домовляється з поляками про можливість проведення міжнародного фестивалю у Кракові та Варшаві. А вже у червні козак-характерник разом зі своїми учнями планує виступити у Вільнюсі на міжнародному фестивалі "Купала". Також у червні проходитиме і своєрідний козацький табір.





На правах реклами