Подати
оголошення

10.09.2013, 10:19

Українці активно скуповують нерухомість в ЄС

Українці скуповують житло в Європі заради посвідки на проживання. При цьому вони намагаються особливо не афішувати факт придбання житла за кордоном, розповідає директор компанії DEC Propert Олександр Тарченко.
Багато готові поділитися цією інформацією виключно з близькими родичами і друзями, пише Сегодня. Українці намагаються обійти вимоги законодавства, згідно з яким громадянам необхідно отримати добро Національного банку на придбання нерухомості за кордоном.

Яку нерухомість світу можна придбати за ціною будинку... на околиці Рівного? [+Фото]

Закордонні "квадрати" приваблюють покупців з кількох причин. По-перше, можна проводити всі свої відпустки, свята і тривалі вихідні в улюбленому місті або курорті. Не треба кожного разу користуватися послугами турфірми або годинами підбирати відповідний готель. Більше того, якщо будинок розташований в зручному з географічної точки зору місці, цілий день можна вивчати сусідні міста або навіть держави, а на ночівлю повертатися у рідні пенати. У період відпусток приміщення можна здавати в оренду - в кожній країні існує маса агентств нерухомості.

Нові правила сплати податку на нерухомість: пільги збільшено, термін сплати перенесено

По-друге, і це, мабуть, більш вагомий мотив, - це можливість отримати посвідку на проживання в країні, де купується нерухомість. Цей документ дозволяє уникнути необхідності щоразу при відвідуванні країни Європейського союзу збирати стос документів і проходити особисту співбесіду. Якщо ж виконати всі вимоги держави, через п'ять-десять років можна стати громадянином ЄС.

Найпопулярнішою за запитами на покупку житла є сонячна Іспанія. Кількість бажаючих отримати посвідку на проживання за рік виросла як мінімум у десять разів. Така активність пов'язана з прийдешніми змінами в законодавстві Іспанії: 1 січня 2014 р. в набуває чинності закон, згідно з яким при купівлі елітної нерухомості вартістю не менше 500 тис. євро іноземці можуть отримати посвідку на проживання в цій країні.

Українцям дозволять реєструвати квартири на пошті

За словами експертів, популярні серед українців також Греція, країни Балтії та Мальта. Ці держави також спростили правила отримання посвідки на проживання.