Ми у Facebook
17.12.2013, 14:46

Рівненська область: групою, що обкрадала "ювелірки", керував рецидивіст "Льоня Скажений" [ПОДРОБИЦІ] [+Відео]

У 90-х роках чоловік був активним учасником відомого організованого злочинного угрупування «Башмаки», де його знали як «Льоню Скаженого», здатного майстерно виконати найжорстокіше завдання.
Правоохоронці довели причетність угруповання до трьох розбійних нападів, під час яких вони заволоділи прикрасами на суму понад 1 мільйон гривень. Організатором розбоїв був колишній учасник ОЗГ «Башмаки», який відбував покарання у виправній колонії.

Про це повідомили з прес-служби ГУБОЗ МВС України.

Зі слів начальника УБОЗ Ярослава Хотнянського, до складу ОЗГ входило шість чоловіків віком від 22 до 40 років. Усі вони неодноразово притягувалися до кримінальної відповідальності, зокрема, за організатором угруповання тягнеться довгий кривавий слід.

У 90-х роках чоловік був активним учасником відомого кримського ОЗГ «Башмаки», де його знали як «Льоню Скаженого», здатного майстерно виконати найжорстокіше завдання.

У 1996 році «Льоню» заарештували за вбивство підприємця. Під час розслідування справи його направили на психіатричну експертизу. Тоді зухвалому бандиту вдалося втекти з охоронюваної психіатричної лікарні.
Більше трьох років він знаходився в розшуку, жив за підробленими документами і попався лише в 2000 році на орендованій квартирі в Сімферополі. У тому ж році Верховний суд Криму за бандитизм, навмисні вбивства, незаконний обіг зброї та втечу з-під варти засудив його до 13 років позбавлення волі.

Згодом, у 2008 році злочинцю пом’якшено покарання та змінено його на обмеження волі. У зв’язку з чим його було переведено до спеціалізованого закладу Луганської області. Там, отримавши мінімальну свободу, він повернувся до злочинного промислу: організував озброєну ОЗГ, яка діяла на території Луганської та Донецької областей.
Його діяльність не залишилася непомітною, злочинця знову заарештували та помістили до Луганського СІЗО, пред'явивши обвинувачення за розбої, грабежі, угони та незаконний обіг зброї.

Оцінивши перспективи на майбутнє, бандит знову прийняв рішення бігти з-під варти. На цей раз йому допомагали спільники, що були на волі. Подільники орендували невеликий ангар неподалік від стін ізолятора. За допомогою засобів навігації вони проклали найкоротший маршрут до камери, де сидів «Льоня», і почали робити підкоп. За півтора місяці чоловіки викопали тунель довжиною шістнадцять метрів, який пролягав на двометровій глибині. Однак про умисли спільників стало відомо правоохоронцям, які не дали довести справу до кінця.

У результаті у 2010 році за цілий ряд злочинів «Льоню Скаженого» знову засудили до 12 років позбавлення волі та перевели до колонії у Рівненській області, де він перебуває і нині.

Разом з тим, перебування у місцях позбавлення волі не заважало злочинцю займатися своєю справою. Чоловік спланував ряд розбійних нападів на ювелірні магазини. Будучи обізнаним про «слабкі місця» ювелірок та, маючи відповідний досвід, він обрав найбільш вигідні об’єкти для нападу, якими стали магазини золотих прикрас у Стаханові, Алчевську та Рубіжному.

- За допомогою мобільного телефону він підібрав учасників групи, діями яких керував безпосередньо з колонії, - зазначає Ярослав Хотнянський.
Також за допомогою мобільного зв’язку він забезпечував групу усім необхідним: орендував житло в населених пунктах, купував квитки на поїзди, а також шукав місця збуту викраденого.

Його бійці на справу йшли не з порожніми руками, при собі мали молотки та пістолет «Zoraki». Вчиняли розбої жорстоко: швидко вривалися до магазину, погрожували вогнепальною зброєю, застосовували насильство, забирали прикраси та зникали.

Рівненська область: засуджений організовував напади на ювелірні магазини

Таку зухвалість припинили працівники Луганського УБОЗу. Всіх учасників небезпечної організованої злочинної групи заарештовано. У ході санкціонованих обшуків в них вилучено золоті прикраси та зброю.

- Наразі кримінальне провадження направлено до суду. За скоєне чоловікам знову доведеться побувати на лаві підсудних і цього разу вони можуть загриміти за ґрати на строк від 10 до 15 років та позбутися всього належного майна, - наголошує начальник УБОЗ Луганщини.






На правах реклами