01.06.2014, 14:30

Німецький адвокат судитиметься з Росією через анексію Криму

Адвокат з Німеччини Гайнц Йозеф Зер подав скаргу до Європейського суду з прав людини через протизаконні дії Росії на території України та проведення на українському півострові незаконного референдуму.
Як повідомляє Крим. Реалії, у своїй заяві правник звертається до ст.2 п. 4 статуту ООН, згідно з якою усі члени ООН у своїх міжнародних відносинах повинні утримуватися від будь-якого застосування сили чи загрози застосування сили, що порушує територіальну цілісність чи політичну незалежність іншої держави або іншим чином суперечить цілям ООН.
Як пояснює адвокат, відповідно до цієї статті жодна держава не має права здійснювати окупацію території іншої держави, а окупація Росією внутрішньої території України та півострова Крим порушує міжнародне право.
=http://ogo.ua/articles/view/2014-06-01/51624.html]Крим без гривні: у магазинах люди змітають все підряд [Фото+Відео][/url]

При цьому організація референдуму Росією проходила в умовах, що суперечать Європейській конвенції з прав людини.

Я б хотів знати, чи стаття 2, пункт 4 ще діють. … Відповідно до Конституції України, територія України є цілісною і недоторканною", – наголошує правник.

За вірш «Украинским патриотам» на вчителя завели кримінальну справу

Наразі заява адвоката перебуває у фазі допущення до розгляду. На формальних підставах суд не може її відхилити, але й прорахувати закон теж неможливо. Гайнц Йозеф Зер висловлює припущення, що така скарга може заважати дипломатичному консенсусу. Якщо скарга буде допущена та розглянута, то у перспективі президент Російської Федерації має піти під арешт.

Як відомо, наразі Україна вже направила до ЄСПЧ низку заяв, пов’язаних з викраденням осіб на території Криму. Також готуються скарги, пов’язані з різними майновими справами.
Щасливе Рівне