16.03.2016, 10:01

Програма "Моя робота": народний депутат України Василь Яніцький

У новому випуску програми «Моя робота», що виходить на рівненському інформаційному порталі OGO.ua, пропонуємо ближче знайомство з народним депутатом України Василем Яніцьким, який представляє у Верховній Раді України інтереси виборців поліських районів Рівненщини.
У рамках проекту «Моя робота» знімальна група ОГО побувала на мальовничому Поліссі, де разом із депутатом відкрила відбудовану школу в селі Вовчиці на Зарічненщині. Саме стараннями Василя Яніцького в рамках спеціальної постанови Кабінету Міністрів № 543 було виділено майже півтора мільйона гривень на її реконструкцію, і тепер Василь Петрович не без гордості за земляків перерізав червону стрічку.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИ

Вовчицька школа – не єдина у 155-му окрузі, яка реально відчула результати роботи народного депутата. Цією ж постановою було виділено 170 тис. грн. на реконструкцію сільської школи в Боровому та 256 тис. грн. – у Серниках. Ще півтора мільйони пішло на реконструкцію стадіону в Зарічному. А з Резервного фонду області по мільйону гривень на реконструкцію опалювальної системи отримали школи в Дібрівську та Морочному. Користуючись нагодою, Василь Яніцький завітав і до Морочного та Серників подивитися, як освоюються кошти, поспілкуватися з вчителями, поговорити про інші проблеми, яких у нашої освіти чимало.


ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИ

Відчувалося, що депутат у своєму окрузі – частий гість і щиро переймається проблемами земляків. І не лише на рідній Зарічненщині. Саме зусиллями Василя Яніцького цього року значні кошти пішли на округ із Державного фонду регіонального розвитку, і з обласного бюджету. Серед профінансованих проектів – завершення реконструкції Володимирецької районної лікарні, на урочистому відкритті якої нещодавно побував Президент України Петро Порошенко. Також підходить до завершення і реконструкція районної лікарні в Рокитному. Про те, що це не проста формальність, говорить один промовистий штрих: свою депутатську діяльність Василь Яніцький почав з того, що змінив реєстрацію кількох підприємств, які були підконтрольні йому до обрання народним депутатом, із Києва на Зарічне, через що місцевий бюджет району отримав додатково майже мільйон гривень податків.Побувала наша знімальна група і в Києві, в кабінеті народного депутата на Садовій 3-А. Василь Яніцький - представник «Блоку Петра Порошенка», кандидат юридичних наук, заслужений юрист України, у найвищому законодавчому органі держави є заступником голови Комітету з питань правової політики та правосуддя. Користуючись нагодою, ми поговорили про актуальні проблеми сьогодення як у парламенті, так і на Поліссі. Пропонуємо фрагменти цієї розмови.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИВасилю Петровичу, попри те, що Верховна Рада так і не спромоглася відправити Арсенія Яценюка у відставку, питання про майбутнє прем’єра і його уряду досі актуальне. Ви, до речі, були одним з депутатів, які голосували за відставку. Чому?

- Два роки тому Арсеній Яценюк очолив, як він сам назвав “уряд камікадзе”, куди увійшли певні люди з Майдану і міністри за партійними квотами політ сил, які сформували коаліцію. Так, ситуація в країні була непроста: порожня казна, заборгованість і значний удар по економіці країни завдала війна на Сході. Переконаний, що якби не волонтери, то важко спрогнозувати, що було б з країною... Від уряду всі чекали рішучих реформ і розбудови зовсім іншої держави. Натомість уряд почав просити кредити з усього світу. Люди, жертвуючи комфортом та достатком, чекали змін на краще, але що вони дочекалися? Люди ж недурні, навчилися рахувати, тому не можуть зрозуміти, куди поділися ті кредитні мільярди?

Сьогодні ми не можемо взагалі зрозуміти, що відбувається з економікою, а комунальні тарифи для населення стали непідйомними для сплати і цими питаннями ніхто не займається. А розрекламовані субсидії ставлять народ перед дилемою: або жити на межі виживання і отримувати субсидії, або шукати додаткові заробітки і сплачувати податки, які більші за усі надані субсидії. За два роки ми так і не побачили від цього уряду жодної стратегії розвитку. Єдина стратегія — взяти кредит, щоб далі проіснувати. А реформаторські закони, які пройшли перші читання у Верховній раді - це тільки ширма для Яценюка, щоб просити нові кредити. Тому я голосував проти цього уряду, бо розумію, що нічого доброго від цього не вийде.ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИ

Питання з урядом лишається відкритим, він практично недієздатний. Який вихід?

- Зараз ідуть переговори щодо майбутнього уряду. Я думаю, що його недієздатність очевидна, питання лише в ціні, за яку Арсеній Петрович погодиться поступитися кріслом. Найоптимальніший варіант був би, якби він погодився це зробити добровільно. Найгірший – це дострокові парламентські вибори, які спровокують іще на півроку політичний хаос і стагнацію усіх реформ. Але все вирішиться найближчим часом. Можливо – на цьому тижні.

Ще одна актуальна проблема – це нелегальний видобуток бурштину. Ваш округ – один із епіцентрів цього явища. І ситуація загострюється – на Рокитнівщині уже лунають постріли. Яким чином Ви бачите вирішення цього питання?

- Зараз лише негайна легалізація цього промислу допоможе хоч якось стабілізувати ситуацію. Потрібно де-юре зафіксувати те, що давно існує де-факто, але поставити чіткі рамки, щоб кошти йшли в місцевий бюджет, а вироблені землі піддавалися рекультивації. І чим швидше це станеться, тим краще. Ще рік тому люди вірили, що парламент прийме закон, який легалізує старательську діяльність. Але нині ситуація змінилася. Люди перестали в це вірити і серед старателів склалися свої стосунки, у яких державі немає місця. Я бачу, що комусь вигідно, щоб законопроект щодо легалізації видобутку бурштину, співавтором якого я був, не був проголосований. Адже скоро рік, як ми прийняли його в першому читанні, і з того часу він блукає кабінетами Верховної Ради. У жовтні минулого року профільний Комітет розглянув майже 400 поправок до нього і повністю підготував його до розгляду в другому читанні. Але в кожного свої амбіції і це помітно, як на регіональному, так і на державному рівні.

Проблема в тому, що деякі депутати наполягають, щоб державні підприємства забрали найкращі території, де є бурштин, і нічого не залишили для мешканців цих районів. Але місцеві можуть на це не піти і анархія триватиме. Ми повинні зрозуміти, що ще трохи такого зволікання, і ми втратимо і решту коштів, які продовжуватимуть «капати» в кишені «ділкам», і останню довіру людей до влади. І це найнебезпечніше. Будь-який закон кращий за його відсутність, тому це питання потребує негайного вирішення. Я вірю, що здоровий глузд переможе і до літа цей закон нарешті буде прийнято.

Що хотілося б втілити на Рівненщині та на вашому окрузі, зокрема?!

- Дуже хочеться, щоб запрацювала економіка і Рівненщини, і Полісся. Я вірю, що це можна зробити через відновлення виробництва. Адже нині жодне з раніше працюючих підприємств вже не діє. Я розумію, що відновлення промисловості — це складний процес, і без державних дотацій він практично неможливий. Проте потрібно шукати можливості залучення інвестицій. Хочеться, щоб наш край впізнавали за рахунок виробництва, а не через незаконний видобуток бурштину. Я зараз серйозно вивчаю це питання.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИ

Щасливе Рівне