"Повернутися з "іншого" світу", або Як студент Острозької академії адаптовується після АТО
Там легше
Якось ми обговорювали параолімпійців. Усі пишаються, роблять афігєнні пости у «Фейсбуці» про те, які люди молодці і як треба пишатися. Спортсмени показують характер, волю, здобувають медалі. Читаючи ті пости, думаєш: та про інвалідів тут ніхто не дбає. Немає навіть пандусів. Так само після війни: якщо чоловіка підстрелили або вбила міна, то люди згадають, який він був класний, Батьківщину захищав. А якщо ти живий приїхав, то навіщо ти тут. Певно, ніхто б і не згадав.
Лише півтора року перебував на Сході. Я там себе почував вільніше, знайшов коло своїх однодумців. Там відчував крила, як би це страшно не звучало. Можливо, простіше шукати волю там, де війна. Але люди в «тому» світі, як на мене, більш прозорі й чисті. Після повернення додому бачиш все розмаїття людських вад: брехня, лицемірство, корисливість…
Не може бути, щоб там такого не було, це правда. Просто на війні у мене є близьке коло. Це люди, яким я довіряю, в яких я впевнений. Ми стали опорою одне для одного попри те, що кожен різний, у кожного своя робота, сім’я. Але ми є чимось більшим, ніж купка чуваків, які приїхали повоювати. Тут бракує відповідальності одне за одного, яка є серед побратимів. Там легше. Не тому, що статути, не тому, що там немає часу думати про дріб’язкові моменти нашого життя. Це просто два різні світи.
Олександр - другий справа
Повернення додому – вихід із зони комфоту
Удома в мене мама, і я, певно, поганий син. Вона чекає прояву емоцій, почуттів. Я відвик. Та намагаюся, звісно, допомагати, шукати фінансові можливості. Час вільний просто забиваю справами. Наразі дуже важко сказати, що мені приносить задоволення. От перебування там приносить задоволення. Війна є певною зоною комфорту. Але я розумію, що вона не буде тривати вічно. Потрібно жити тут.
В Острозі я маю зону відповідальності. Як би там не було, я студент із конкретними обов’язками. Просто вважаю, що потрібно займати свій розум хоч чимось корисним, навіть якщо воно тобі не подобається. Це краще, ніж пити чи ходити звинувачувати весь світ у своїх невдачах. Можливо, у мене щось не виходить. Та гадаю, саме робота і спілкування допоможе подолати якісь кризи всередині себе.
Олександр - зліва
Не «моя тарілка»
Спочатку думав: я добровільно прийшов, я добровільно можу піти. Але знову ж таки обманюю самого себе, коли так кажу. Я зголошувався, щоб здобути досвід. Я спробував цього хліба і зрозумів, що відповідальний не лише за себе, а й за хлопців.
Тут відчуваю себе не в своїй тарілці. Спілкування не приносить такого задоволення, як раніше. Ніби і говориш з людиною, але в цьому не береш участі. Ти поза цим. І це відчуття гнітить, вибиває з колії. Я став приймати все близько до серця. Не скажу, що це добре. Але разом з тим, я шукаю в цьому позитив. Значить, не мертвий всередині.
Я став матюкатися, маю поганий сон. Як не дивно, там сплю набагато спокійніше. Удома прокидаюся часто. Звісно, дають про себе знати якісь фізичні травми: старе пошкодження спини, суглоби, зір посадив. Та не хочу скаржитися.
Запам’ятав нещодавно вислів Альбера Камю: «Якщо раніше виправдань потребували погані вчинки, то зараз хороші». Думаю, це правда. Усе частіше чую фрази: «Що ти там робиш?», «Та ладно, ти вигадуєш свої проблеми», «Там платять»… Потім несвідомо починаю виправдовуватися. Це навіть не пояснення. Лишаюся в меншості, один в полі не воїн. Це гнітить.
КУШМИРУК Віталія
http://ostroh.info/
НаУ "Острозька академія", зона АТО, олександр чорний, новини Рівного, АТО
Вересень 2024: потужні магнітні бурі та їхній вплив на здоров'я
Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності – К-індексом – який коливається від 2 до 9. Чим вищий К-індекс, тим потужніша буря і сильніший її вплив на здоров'я людей та роботу техніки.
переглядів: 240
Свята, іменини та прикмети 9 вересня
9 вересня 2024 року — понеділок. 929-й день війни в Україні.
переглядів: 192
На Рівненщині відбувається Едьютон, який зібрав активістів з багатьох міст України
Україна гостро потребує нових ідей для розвитку громадянського суспільства та покращення життя в громадах. Одним із способів сприяти появі інноваційних ідей та проєктів, які служитимуть благові громади, є інноваційний захід – Едьютон.
переглядів: 398
Що робити, коли зникла дитина: алгоритм дій для батьків
Що робити, коли зникла дитина? Важливо знати, як діяти в таких випадках.
переглядів: 358
Різдво Пресвятої Богородиці: історія свята та його значення для християн
Завтра, 8 верессня, ми відзначатимемо перше велике дванадесяте свято в новому богослужбовому році – Різдво Пресвятої Богородиці.
переглядів: 438