13.11.2017, 16:03

Судді нового Верховного Суду склали присягу: серед них двоє рівнян (+ДОСЬЄ)

Колишні судді Апеляційного суду Рівненської області Віктор Остапук та В’ячеслав Маринич стали переможцями конкурсу до оновленого Верховного Суду.
У п'ятницю, 10 листопада, Президент України підтримав подання Вищої ради правосуддя про призначення 113 кандидатів на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного адміністративного, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного судів у складі Верховного Суду.

На Рівненщині водій, який на смерть збив бабусю з 6-річною онукою, за ґрати не сяде

У складі Касаційного кримінального суду відтепер здійснюватимуть судочинство колишні судді Апеляційного суду Рівненської області Віктор Іванович Остапук та В’ячеслав Карпович Маринич.

А вже у суботу, 11 листопада, у приміщенні Кловського палацу, де розташовується Верховний Суд, новопризначені судді склали Присягу на вірність Українському народові.Довідково:

Віктор Іванович ОСТАПУК — має вищу юридичну освіту. У 1990 році закінчив Харківський юридичний інститут ім. Ф.Е.Дзержинського.

Трудову діяльність розпочав у 1983 році. У 1984-1986 роках проходив строкову службу в лавах Збройних сил СРСР. Після закінчення Харківського юридичного інституту працював інспектором відділу соцзабезпечення комітету Луцької міської ради та старшим юрисконсультом Волинського підприємства «Укргуртгоспторг».

Згідно з Указом Президента від 21.12.1992 року, призначений на посаду судді Луцького міського народного суду Волинської області, у 1994-2004 роках — заступник голови Луцького міського суду. У грудні 2002 року Верховною Радою України обраний на посаду судді безстроково.

2004-2006 роки — заступник голови Луцького міськрайонного суду. 2006-2013 роки — голова Луцького міськрайонного суду.

У червні 2013 року Верховною Радою України обраний суддею Апеляційного суду Рівненської області. Рішенням Вищої ради юстиції від 12 листопада 2013 року призначений заступником голови Апеляційного суду Рівненської області.

У квітні 2014 року зборами суддів Апеляційного суду Рівненської області обраний на посаду заступника голови Апеляційного суду Рівненської області.

Відповідно до рішення зборів суддів Апеляційного суду Рівненської області у квітні 2015 року переобраний на посаду заступника голови Апеляційного суду Рівненської області.

5 жовтня 2016 року на зборах суддів Апеляційного суду Рівненської області переобраний на посаду заступника голови Апеляційного суду Рівненської області

В.І.Остапук у 2002 році нагороджений Почесною грамотою Міністерства юстиції України, у 2008 — Почесною грамотою Ради суддів України та Почесною відзнакою Вищої ради юстиції.

В’ячеслав Карпович МАРИНИЧ — має вищу юридичну освіту. У 1987 році закінчив Рязанську Вищу школу МВС СРСР. У 2007 році здобув кваліфікацію магістра права в Київському національному університеті внутрішніх справ.

Трудову діяльність розпочав у 1980 році. У 1980-1982 роках проходив строкову службу в лавах Збройних сил СРСР .

З вересня 1987 по липень 2000 року — оперуповноважений, старший оперуповноважений відділення боротьби з розкраданням соціалістичної власності; начальник відділення захисту економіки від злочинних посягань; заступник начальника міліції громадської безпеки; перший заступник начальника – начальник кримінальної міліції Зарічненського районного відділу УМВС України в Рівненській області.

З січня 2002 по травень 2004 року — головний спеціаліст з юридичних питань фінансово-адміністративного відділу регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом і обігом підакцизних ДПА в Рівненській області.

З червня 2004 по жовтень 2013 року — суддя Костопільського районного суду Рівненської області. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 5 вересня 2013 року обраний на посаду судді безстроково.

З жовтня 2013року — суддя Апеляційного суду Рівненської області.

За матеріалами Апеляційного суду Рівненської області.

Повний список суддів оновленого Верховного Суду можна переглянути на офіційному сайті Президента України.