28.01.2018, 07:22

Січень: готуємо насіння плодових дерев

У січні дачники проводять стратифікацію насіння плодових дерев.
Це – штучне створення для насіння природних процесів пробудження методом його витримування у вологому середовищі при низькій температурі від 2 до 5 тижнів. Цю процедуру можна провести в домашніх умовах.
Щоб посіяти весною насіння деяких багаторічних рослин, нам доведеться зімітувати природні умови зими, при яких висаджена в землю насінина вкривається листям і снігом, насичується вологою і мікроелементами, її оболонка розмокає, готуючись до весняного пробудження.

Така процедура запускає у насіння ембріональний сон, після якого у теплому грунті для насіння настає справжня весна і активне проростання. Без попереднього охолодження насіння може просто згнити в землі.

Сухе насіння яблуні і груші потрібно замочити на дві доби, кісточкові культури - на 4 дні. При цьому воду необхідно змінювати щодня.

Потім насіння змішують з торфом або тирсою, укладають в ящики і присипають снігом. Внизу ящиків роблять спеціальні отвори для стікання води і доступу повітря.

Потім ящики переносять в приміщення з «плюсовою» 2-5-градусною температурою. Якщо субстрат виявиться перезволоженим, його перемішують, а якщо пересушений - додають сніг.

Коли насіння почне прокльовуватись, ящики накриють плівкою і закопують в сніг, уклавши зверху тирсою шаром приблизно в 35-50 см. Висівати таке насіння потрібно у другій половині травня.
Щасливе Рівне