22.10.2019, 16:10

У Рівному триває масштабний кінофестиваль

фото з ukrinform.ua

Відомий фест "Місто мрії" розпочався у неділю, 20 жовтня.
До конкурсних програм кінофестивалю надійшло близько 500 фільмів від режисерів з понад 50-ти країн світу. Цього року журі оцінює фільми у двох конкурсних програмах, національній та міжнародній. У національній програмі – у номінаціях «повнометражне документальне кіно» та «короткометражне ігрове кіно». У міжнародній – «повнометражне ігрове кіно», «короткометражне ігрове кіно», «короткометражне документальне кіно» та «анімаційні короткометражні фільми».

У рамках програми популяризації національних фільмів на кінофестивалі показують створені за державної підтримки стрічки «Східняк», «Заборонений», «Бобот та енергія всесвіту», «Штангіст», «З України до Голлівуду», «Гоголь Док», «Кохання», «Яблуко розбрату», «Тарас. Повернення» та багато інших. Вхід на сеанси вільний.

Рівненський міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії» відбувається щорічно, з 2016 року. За цей час фестиваль став однією з найбільш важливих мистецьких і культурних подій Рівного та області. Кінофестиваль відвідали гості з різних куточків України, з Білорусі, Польщі, Чехії, Франції, Німеччини, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, Ізраїлю, Канади та інших країн. Загалом, близько 700 робіт з понад 40 країн світу надійшло за минулі роки на експертний відбір РМКФ «Місто Мрії». 215 фільмів українського та закордонного виробництва взяли участь у конкурсній програмі кінофестивалю.

Найбільш цікавими подіями – локаціями кінофестивалю «Місто Мрії» стали:

«Кіношкола у Рівному», де відомі кінотворці й митці проводять майстер-класи для зацікавлених;
«Зніми кіно у Місті Мрії» - конкурс короткометражок, які учасники знімають протягом кінофестивалю на локаціях Рівного;
Open Cross-Cultural Space – відкритий простір для режисерів, акторів, продюсерів, митців, представників місцевої влади та ЗМІ, де вони дискутують про кіно, діляться власним досвідом з колегами й інформують про цікаві проєкти.


Володарями Гран-прі міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії» стали фільми:

2018 рік – «Міф», режисери Леонід Кантер, Іван Ясній (Україна)

2017 рік – «Війна химер», режисери Анастасія та Марія Старожицькі (Україна)

2016 рік – «Musse», режисер Джон Хеллберг (Швеція).

Про це повідомляє Державне агенство України з питань кіно, dergkino.gov.ua
Щасливе Рівне