24.05.2020, 12:00

Чехія відновлює видачу робочих віз українцям

Оформити документи можна буде у Генеральному консульстві, консульських відділах. Візові центри у зв'язку з карантином поки що не працюють.
Чеські дипломатичні представництва в Україні відновлюють роботу консульських відділів, спрямовану на видачу робочих віз громадянам.

У п'ятницю, 22 травня, розпочало приймати візові анкети та документи Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові.

Посольство Чеської Республіки у Києві відкриває консульський відділ пізніше, за попередніми даними, у понеділок, 25 травня.

Про це повідомило Радіо Прага.

"Після повторних перемовин з українською владою нам вдалося досягти домовленості й частково відновити візовий процес. Чеська економіка потребує українських працівників. Ми прагнемо спростити ситуацію чеській охороні здоров'я та сільському господарству, яким не вистачає сезонних працівників з-за кордону", - зазначив очільник МЗС Чехії Томаш Петршічек.

Безпосередньо на території Чехії зможуть подати заяву на продовження посвідки на проживання українські висококваліфіковані кадри в галузі охорони здоров'я, у сфері соціальних послуг, а також наукові співробітники, студенти та їхні родичі, які на даний момент вже перебувають у Чеській Республіці.

"Подача документів за допомогою візових центрів в Україні поки не є можливою, тому що центральна українська влада в зв'язку з епідеміологічною обстановкою не дала дозвіл на відновлення їх роботи", - пояснив заступник міністра закордонних справ ЧР Мартін Смолек.