Що таке ПЛР-тест на коронавірус, для чого він потрібен і де його здати
• діагностика методом ПЛР (полімеразно-ланцюгової реакції) – «золотий стандарт» для виявлення COVID-19;
• дослідження за методикою ІФА (імуноферментний аналіз);
• експрес-тести.
Багатопрофільна лабораторія МедЛаб проводить аналізи на коронавірус по всім перерахованим методикам: ПЛР-діагностика, ІФА-діагностика та експрес-тестування.
Забір біоматеріалу для дослідження за методикою ПЛР проводиться шляхом зішкрібу з ротоглотки або носоглотки. Медичний працівник бере зішкріб спеціальною щіточкою, це безболісна процедура. Далі з біоматеріалу виділяють один ген і «розмножують» його – цей процес називається ампліфікацією.
Імуноферментний аналіз (ІФА) спрямований на виявлення не коронавірусу як такого, а антитіл, які організм виробляє у «відповідь» на його присутність. Ці антитіла бувають двох видів – IgG і IgM. Антитіла IgG виявляються в крові у людей, які вже перехворіли на COVID-19 і виробили імунітет до цього захворювання (антитіла IgG є навіть якщо хвороба протікала без симптомів і сама людина про неї не знала). Антитіла IgM вказують на гостру стадію захворювання, тобто недавнє інфікування.
ВАЖЛИВО! Дослідження методом ІФА буде найбільш інформативним у разі «не дуже свіжого» інфікування, якщо з моменту зараження вже пройшов якийсь час (1-2 тижні). За цей період організм вже виробить антитіла IgM. А ось методика ПЛР максимально інформативна на ранніх стадіях захворювання, коли коронавірус ще «сидить» в ротоглотці / носоглотці і не встиг «спуститися» в легені.
Тому, якщо ви хочете бути на 100% впевненими у своєму «коронавірусному статусі», можна пройти обидва тести – ПЛР і ІФА.


Магнітна буря обрушиться на Землю вже завтра, 5 лютого

Лютий розпочався одночасно зі спалахом на Сонці, що вдарив по магнітному полю Землі. Наразі найпомітнішими магнітними збуреннями, які чекають на нас у лютому, можна назвати чотири. Перша потужна магнітна буря накриє українців вже завтра, 5 лютого. Тому треба заздалегідь подбати про свій стан.
переглядів: 5096
Найсмачніша намазка на хліб. Перекус за 3 хвилини: прості інгредієнти

Сьогодні портал OGO.ua розкаже про одну з намазок із часником. Це чудова закуска для свята або простих дружніх посиденьок.
переглядів: 5894
Як заварити червоний буряк, щоб був яскравий та солодкий

Полюбляєте страви з буряком, але приготувати овоч не вдається ідеально, то колір виварюється, то смак не надто солодкий. Є кілька моментів, які варто знати перед тим як почати готівлю.
переглядів: 1644
Смачний перекус для всієї родини: Сосиски в тісті

Хто ж не любить сосски в тісті, але як приготувати для них тісто? Просто й швидко!
переглядів: 805
Ідеальний сніданок: Як приготувати смачні сирники

Для приготування цього смачного й корисного сніданку потрібно трошки кулінарного хисту та правильні інгредієнти.
переглядів: 738