26.09.2020, 09:42

Види штор та їх підбір

Щоб створити закінчений гармонійний дизайн кімнати, потрібно враховувати безліч різних елементів. Особливу увагу варто приділити вибору штор, адже вони можуть як підкреслити загальний стиль приміщення, так і повністю порушити гармонію. На даний момент видів штор існує велика кількість.
Вибирати їх потрібно, враховуючи призначення кімнати, її інтер'єр і ваші власні уподобання. Якщо ви хочете ознайомитися з широким асортиментом штор, подивитися на різні види перед покупкою, штори Львів можна купити в салоні Jakkard. Там займаються не тільки їх продажем, але й пошиттям, тому разом з майстром у вас є можливість створити ідеальні штори.

Види штор


Як уже згадувалося, різних видів штор є дуже багато, тому розглянемо найпопулярніші варіанти, до яких відносяться:

Класичні.
Виготовляються як з тонких суцільних фіранок або ж з розділених щільних портьєр. Вони вільно звисають і не мають важкого зовнішнього вигляду. У свою чергу можуть також ділитися на різні види за способом кріплення: з ламбрекеном, на петлях, на куліске, на зав'язках, на люверсах.
Австрійські.
Відрізняється тим, що спеціальні зав'язки збирають штору в горизонтальні складки. Щоб самі складки лягали плавно й виглядали привабливо, необхідно вибирати еластичну тканину, найчастіше це батист і шовк, а серед кольорів вибирають пастельні відтінки.
Японські.
Такі штори виглядають як кілька окремих рівних вертикальних полотен. Внизу вони мають жорсткі ставки, які допомагають не складатися шторам під час їх переміщення. Можуть використовуватися не тільки в якості штор на вікнах, але й як перегородки між кімнатами.
Римські.
Особливість цього виду полягає в тому, що під час підйому (за рахунок спеціальних мотузок) утворюють однакові горизонтальні складки. У більшості випадків їх використовують для захисту приміщення від сонячного світла.

Підбір штор


Щоб штори добре вписувалися в загальну концепцію приміщення, необхідно правильно їх підібрати. Для цього можна слідувати декільком наступним порадам:

• якщо ви хочете підібрати колір під шпалери, вони повинні на кілька тонів відрізнятися від кольору стін;
• якщо ви хочете підібрати штори під меблі, потрібно, щоб вони перебували на відстань двох метрів від стін;
• якщо в кімнаті не виділений основний об'єкт, штори підбираються під той, який має найбільші габарити;
• якщо шпалери мають візерунки, краще підбирати штори без них, так само і навпаки;
• з одного матеріалу можна виготовити штори та інші текстильні предмети.