Подати
оголошення

25.11.2020, 14:51

Ефективний захист від збудників білої гнилі

Недотримання сучасними аграріями науково-обґрунтованої сівозміни призводить до накопичення у грунті величезної кількості фітопатогенів, що згодом можуть спричинити епіфітотії хвороб сільськогосподарських рослин.
Одним з найнебезпечніших збудників хвороб є мікопаразит Sclerotinia sclerotiorum що викликає білу гниль сільськогосподарських рослин. Найбільше від даного збудника страждають соняшник, соя, ріпак.

Характерними ознаками ураження сільськогосподарських культур грибом є гниття уражених органів рослин, а згодом утворенням на них білого ватоподібного міцелію та чорних склероцій збудника хвороби.

Побороти даного збудника хвороби важко, адже основним джерелом інфекції є склероції що знаходиться в грунті та насіння в якому гриб може зберігатися у вигляді спор та склероцій.

Склероції гриба складаються з тісно сплетеного міцелію гриба та є стійкими до несприятливих умов навколишнього середовища та хімічних фунгіцидів.

Ефективним та екологічно безпечним методом зменшення грунтової інфекції збудника білої гнилі є внесення в грунт мікопаразита Coniothyrium minitans, який здатен знаходити склероції в грунті та виділяти різноманітні речовини які руйнують стінки склероцій. Згодом гриб-гіперпаразит починає живитися збудником білої гнилі.

Тому для захисту сільськогосподарських рослин від білої гнилі Компанією «БТУ-Центр» було створено біологічний фунгіцид Склероцид що містить у своєму складі гриб Coniothyrium minitans, гриб-антагоніст збудників хвороб Trichoderma harzianum та комплекс бактерій які синтезують антибіотичні речовини та впливають не тільки на збудників білої гнилі а також і на інші види фітопатогенів.

Для знезараження грунту від збудника білої гнилі біологічний фунгіцид вносять в грунт восени під основний обробіток грунту або навесні під передпосівну культивацію чи під час сівби вносять в рядок.

Для захисту від білої гнилі під час вегетації препарат застосовують методом обприскування вегетуючих рослин.