Подати
оголошення

30.11.2020, 00:03

Як не помилитись з вибором картоплі на посадку

Картопля є ходовим і популярним товаром. У багатьох сім'ях її в різних видах вживається практично щодня. З огляду на це, люди, які мають хоча б невелику ділянку землі, саджають саме картопля.
Існує кілька способів її посадки:

• бульби;
• біологічні насіння;
• меристемні рослини.

Два останніх варіанти досить затратні як за часом і терпінню, так і за фінансовою стороною. Бульби є найпоширенішим і простим способом посадки. Важливе питання полягає тільки в тому, як не помилитися з вибором картоплі на посадку. Саме з цим ми спробуємо сьогодні розібратися.

Де купити картоплю на посадку
Перше, з чим потрібно розібратися, це місце покупки картоплі на посадку. Наприклад, на сайті інтернет-магазину "Насіння expert" https://expertseeds.com.ua/product-category/semena-kartoshki/ знаходиться краща насіннєва картоплю різних сортів. У них ви можете не тільки купити необхідний сорт, а й більш детально дізнатися про нього та його особливості. Якщо у вас немає можливості самостійно забрати товар зі складу, вони готові доставити товар в будь-який населений пункт.
Показники, за якими вибирають картоплю на посадку
Щоб вибрати хорошу картопля на посадку та отримати хороший урожай, необхідно звернути увагу на наступні характеристики бульб:

• Районування сорту.
Варто сказати, що сорти, які дають відмінний врожай в західному регіоні, не будуть також добре плодоносити в східному. Тому потрібно дізнатися заздалегідь, для яких регіонів підходить той чи інший сорт, адже універсальних сортів дуже мало й зустрічаються вони вкрай рідко.
• Тип грунту.
Різні сорти добре ростуть на різному ґрунті. Одним потрібен глинистий ґрунт, а іншим підходить легкий удобрений.
• Якість бульб.
Хороші бульби тверді, не мають різних пошкоджень і гнилі, не мляві й не зморщені. Кожна картоплина повинна бути схожа одна на одну як за формою, так і за вагою.
• Кількість вічок.
Чим їх більше, тим краще. Це пов'язано з тим, що з вічок будуть проростати паростки, а згодом і бульб.
• Відсутність паростків.
Якщо брати відразу картопля з паростками, то під час її транспортування їх можна зламати, що пізніше позначиться на меншій кількості бульб. Також не варто брати картоплю, де паростки були відрізані або відірвані, так як це також впливає на зменшення врожайності.
• Розмір бульби.
Оптимальною вагою бульби є 60-90 г. Такі розміри дадуть найбільшу кількість паростків.
• Термін дозрівання.
Існують ранні, середні та пізні сорти. Відштовхуйтесь від того, який сорт вам потрібен та коли саме ви хочете коштувати врожай.