24.01.2021, 17:11

Як позбутися головного болю від перепадів температури?

Через стрімке потепління взимку або похолодання влітку багато людей відчувають себе розбитими і навіть хворими - зміна погоди може спровокувати загострення хронічних хвороб, стрибки тиску, відчуття слабкості і саму часту проблему сучасної людини - головний біль.
Лікар-невролог, цефалголог, керівник "Університетської клініки головного болю" Кирило Скоробогатов розповів про те, чим же небезпечні різкі перепади погоди, чому і звідки виникає головний біль, що допоможе її пережити і як зрозуміти, що пора звертатися за допомогою до фахівця.

Як перепади погоди зазвичай позначаються на самопочутті людини?Кирило Скоробогатов: "Абсолютно здорові люди ніяк не повинні реагувати на зміни клімату. Наш організм являє собою унікальну систему, здатну підтримувати постійність внутрішнього середовища, незалежно від стану навколишнього (звичайно, в певних межах). Але абсолютно здорові люди, як ми знаємо, зустрічаються нечасто, тому метеозалежність є досить поширеним симптомом.

У більшості випадків мова йде про порушення настрою, працездатності, головних болях. У тих, хто страждає хронічними захворюваннями суглобів, легень, серцево-судинної системи можуть виникати загострення."

Який зв'язок між головним болем і метеозалежністю? Що є першопричиною, а що - наслідком?К.С.: "Якщо говорити про найбільш часті головні болі, яка обмежує активність людини і служить основною причиною звернення за медичною допомогою - тобто, про мігрені, то слід зазначити, що при цьому захворюванні відзначається підвищена чутливість до зовнішніх стимулів і подразників. У тому числі, і до зміни характеристик навколишнього середовища.

Механізм виникнення головного болю при змінах погоди пов'язаний з порушенням балансу нейромедіаторів, в першу чергу, серотоніну в больових центрах головного мозку у пацієнтів".

Дайте, будь ласка, кілька порад - як пережити різке потеплінняК.С.: "Якщо через підвищення температури у вас болить голова, то в першу чергу необхідно намагатися уникати інших провокуючих головні болі факторів, до них відносяться: нестача сну, харчові провокатори мігрені (червоне вино, натуральна кава), стресові події. Також, якщо ви страждаєте частими головними болями, вкрай важливо вести щоденник головного болю - це допоможе фахівцеві в аналізі вашого стану. Відзначайте в щоденнику дні, коли у вас виникають головні болі, їх тривалість, а також можливі провокуючі фактори, в тому числі й погодні.

Крім цього, в період різкої зміни погоди варто пити більше рідини, більше бувати на свіжому повітрі, постаратися лягати раніше і добре висипатися".

Щасливе Рівне