15.02.2021, 13:00

Вирощування цибулі з сіянки: поради фахівців

Без ріпчастої цибулі не обходиться жодна городня ділянка, а все тому, що ця культура складає основу раціону харчування українців. Це не самий простий овоч в агротехніці, тому досвідчені фахівці порадять, на що потрібно звернути увагу, щоб ви насолоджувалися гарним врожаєм з власного городу. Ця стаття розкаже про основні вимоги до вирощування цибулі з сіянки, щоб догляд не приніс багато клопоту протягом дачного сезону.

Купуйте якісний посівний матеріал


Якщо сіянка неякісна – гарного врожаю ви не дочекаєтесь, тому так важливо вибрати перевіреного продавця. Інтернет-магазин «UAgorod» кожного сезону пропонує голландську цибулю-сіянку, виробництва «BROER B.V.», «Triumfus Onion Products» і «Kesselaar», каталог сортів за посиланням https://uagorod.com.ua/luk-sevok.

Попередники


Величезну роль відіграє правильна сівозміна, добрими попередниками для цибулі є томати, огірки, картопля, кабачки, капуста. Особливо високі врожаї і велетенські цибулини отримують після бобових: гороху, квасолі, люпіну.

Вимога до грунту


Бажані вологоємні, водопроникні, родючі землі. Рівень кислотності повинен бути близький до нейтрального, бо сіянка не переносить закислених грунтів, тому не завадить в рік посадки внести по 3-4 склянки попелу з деревини на квадратний метр площі.


Період посадки


Навесні сіянку слід висаджувати в добре прогріту землю, інакше існує велика ймовірність масового стрілкування цибулі. Оптимальна температура грунту є +10-12°С, а повітря + 3-5 С.

Полив


Понад усе важливі поливи в перші два-три місяці вегетації, порушення поливного режиму в цей період призводять до дрібних головок і втрати смакових якостей. Також не можна поливати холодною водою, при поливі нижче +18°С, ріпчаста цибуля хворіє на борошнисту росу. У другій половині липня грунт тільки підтримують у вологому стані, а за 2-3 тижні до збирання полив припиняють.

Підживлення


Формування дорідних цибулин вимагають досить великої кількості поживних речовин, їх надходження до культури має бути рівномірним, без голодних перерв. Тонке і світле пір'я - сигнал до підживлення!

Без бур’янів


Необхідно тримати грядки абсолютно чистими від бур'янів, не допускати їх розростання вище 5-8 см. На засміченій і не прополотій ділянці цибуля погано дозріває, стебла біля основи залишаються соковитими і уражаються грибково-бактеріальною гниллю, що різко знижує лежкість в зимовий час.

Збирання врожаю


Початок прибирання визначають за станом надземної частини, коли листя рослин жовтіє і полягає. Ріпку висмикують і залишають на 1-2 тижні під навісом для остаточної просушки. У підсушеної цибулі обрізають бадилля на пеньок або заплітають у коси і підвішують в сухому місці на зимове зберігання.

Вирощування цибулі з сіянки вимагає дотримання основних правил агротехніки, ретельне виконування яких створить всі передумови для отримання високого врожаю ріпчастої цибулі.
Щасливе Рівне