14.06.2021, 10:30

Чому важливо пити воду? Відповіді на запитання і розвінчання міфів

Скільки потрібно пити воду і чому це важливо? Читайте нижче.
Навіщо організму людини потрібна вода?

Вода потрібна організму для життя. У тілі дорослої людини в середньому циркулює близько п’яти літрів рідини, а плазма крові на 92-95% складається з води, яка допомагає організму виконувати свої функції: доставляє живильні речовини до клітин, підтримує водно-сольовий баланс, нормалізує роботу гормонів, виводить шлаки і токсини.

Якщо води в організмі не вистачає, то кров стає в’язкою і тягучою. Серцю стає складно її перекачувати, в результаті чого швидко зношується серцевий м’яз, що може привести до серйозних патологій з боку серцево-судинної системи.

Якщо я п’ю мало води, чи може це бути причиною головного болю?

Так, може. Це пов’язано з тим, що клітини мозку на близько 80% складаються з води. Якщо ви мало п’єте, то вода не надходить в мозок, організм починає страждати від обезводнення, з’являються головні болі. Такий негативний ефект можливий навіть при легкому ступені зневоднення.

До речі, разом з водою до мозку надходять кисень і глюкоза. Вони життєво важливі для нормальної діяльності нервової системи, так що ваш настрій і самопочуття також безпосередньо залежать від того, скільки води ви випиваєте щодня. Ось ще один важливий привід стежити за цією кількістю і пити більше рідини.


Коли потрібно випивати більше добової норми?


Бувають такі ситуації, при яких краще випити трохи більше води, ніж вимагає норма. Ось основні ситуації, які повинні змусити вас завжди носити з собою пляшку чистої питної води: перебування в жаркому кліматі, активні заняття спортом і фізичними вправами, проблеми з травною системою, інтоксикація організму.

Я завжди мало п’ю. Як це буде проявлятися?
[/[b]
b]
Вчені вже давно встановили, що організм людини старіє, тому що втрачає вологу. Вода виконує захисну функцію, рятуючи нас від згубного впливу ультрафіолетових променів і низьких температур.

Ми можемо допомогти своєму організму і регулярно поставляти йому оптимальну кількість води для нормальної життєдіяльності. Якщо наше тіло не відчуває нестачу води, то і зовнішній вигляд буде кращим. Наприклад, шкіра на 25% складається з води. Якщо вологи не вистачає, то з’являються передчасні зморшки і інші ознаки старіння.

Що робити, якщо мені не подобається смак звичайної води?

Набрид смак звичайної води? Корисний також зелений чай. Він багатий антиоксидантами і зміцнює імунітет. Пийте його без цукру і інших добавок, щоб цей цілющий напій залишався корисним.

Також можна готувати ароматизовану воду. Додавайте в неї овочі, фрукти, ягоди, трави. Смак води помітно зміниться і стане оригінальним, але корисні властивості від цього анітрохи не постраждають, а лише збільшаться.

Щасливе Рівне