18.06.2021, 16:58

У поміч аграріям: де купити якісний посівний матеріал та замовити супутні послуги

Уже кілька років поспіль Україна посідає провідні місця у світі за експортом зернових. Звіт міністерства аграрної політики свідчить, що минулого маркетингового року (червень 2019 – липень 2020) ми поступися першістю лише Сполученим Штатам Америки. Відтак експерти вважають країну «світовим гарантом продовольчої безпеки» та відзначають, що вітчизняні аграрії мають значний потенціал, аби ефективно нарощувати обсяги виробництва.
Незважаючи на те, що цьогоріч через погодні умови наше місце у рейтингу може виявитися дещо нижчим, загалом прогноз на майбутнє сприятливий: Україна втримає лідерські позиції у сфері, а попит на зерно і його вартість зростатимуть. У такій ситуації перед аграріями закономірно постає питання: заготовити посівний матеріал самостійно чи замовити спеціально підготовлене насіння? Досвідчені виробники сільгосппродукції вже переконалися, що лише генетично чистий посівний матеріал забезпечує високу врожайність. Саме таке насіння та ряд супутніх послуг пропонує аграрна компанія Biligrain. Детальніше — у нашому матеріалі.

Сучасний насіннєвий завод — перспективне вітчизняне підприємство


Виробництво, спроектоване зарубіжними спеціалістами (компанія Reiter Seed Processing, Німеччина) та оснащене сучасними машинами для очистки зерна, знаходиться у Красилівському районі Хмельницької області. Підприємство надає послуги агровиробникам з усієї країни. На повну потужність завод працює з літа 2020 року — процеси запущено одразу після колосових жнив.

Щоб підвищити ефективність обробки та зробити виробничі процеси більш ефективними, весь цикл автоматизовано. На підприємстві встановлено:

• зерноочисні та калібрувальні машини WESTRUP;
• каменевідбірник і фотосепаратор BUHLER;
• система обробки насіння WILLY NIKAS;
• пакувальна лінія Vallenda.

Доробка і транспортування зерна здійснюються за бережними технологіями. На всіх ділянках лінії обробки встановлено аераційне обладнання, щоб забезпечити максимально можливу очистку насінин від бруду, пилу, камінців та інших сміттєвих домішок. Насіння калібрують і сепарують, аби отримати партію, в якій усі зернини мають практично однакову питому вагу, розміри та енергію проростання. У комплексі з якісною підготовкою ґрунту, внесенням добрив та використанням захисту від шкідників це — запорука високих врожаїв.


Головні напрямки діяльності компанії


Підприємство успішно працює у кількох суміжних сферах:

1. Землеробство. Свої площі під вирощування зерна сягають тисячі гектарів, на яких культивують різні культури, зокрема нішеві: мак (аграрна компанія — беззаперечний лідер в Україні з його виробництва), розторопша (найбільші обсяги експорту до країн Європейського союзу), квасоля, соняшник, ячмінь, сильні сорти пшениці, соя. Точна землеобробка здійснюється з оптимальним задіянням автоматизації та ефективних новітніх технологій. У представництві Biligrain запевняють, що насіннєва компанія на сьогодні єдина в Україні має власні потужності під розмноження сортового, гібридного та органічного насіння. Увесь цикл виробництва зерна проходить під контролем кваліфікованих фахівців, адже на фірмі розуміють важливість якісної сировини для будь-якого аграрного підприємства.
2. Переробка, доробка до посіву. Завод оснащено інноваційним європейським устаткуванням, що дозволяє контролювати та підтримувати на оптимальному рівні показники вологості та температури середовища. Підприємство приймає посівний матеріал, оцінює обсяги виходу, очищує, сушить, доробляє, у тому числі здійснює фунгіцидну та інсектицидну обробку, фасує насіння за розміром, кольором та вагою. Продуктивність комплексу переробки зерна вимірюється у 30 тисяч тон на рік, чистота насіння складає 99,98%. Ретельний контроль якості здійснюється на кожному етапі.
3. Консультування та супровід партнерів — запорука ефективного вирощування генетично здорового зерна, у тому числі нішових культур та високої якості виробів із вирощеної сировини. Компанія надає низку затребуваних супутніх послуг, зокрема консультації для споживачів та аграріїв — підбір насіння, ділянки, засобів догляду та добрив, вирощування обраних культур, техніко-економічний супровід, збирання зерна і сертифікація, а також Private Label.

Завод знаходиться поряд з дорожніми шляхами європейського значення, тому пропонує зручну та швидку логістику як всередині держави, так і до багатьох країн світу.

Свою місію компанія визначає як турботу про нинішнє і прийдешні покоління, що полягає передусім у виробництві якісного насіння, а з нього — цінного продукту, зокрема healthy food. Масштабна агрокомпанія планує стати лідером з постачання зерна на вітчизняному ринку, тому стрімко розвивається та працює над тим, аби задовольнити потреби найвибагливіших аграріїв та споживачів їх продукції.
Щасливе Рівне