13.10.2021, 11:00

Типові захворювання у немовлят: про що треба знати?

Імунітет дитини формується поступово, тож до трьох років він є найбільш вразливим. Отримати будь-яку хворобу можна досить легко, а якщо батьки своєчасно зреагують, процес лікування пройде не менш легко. Отже, які хвороби найпоширеніші для немовлят та дітей до трьох років?

Риніт та його особливості


Така хвороба може мати інфекційну та неінфекційну природу виникнення у дітей. Тобто нежить у немовлят виникає через потрапляння вірусів до організму або ж алергічну реакцію. Найпоширеніший симптом — нерівномірне дихання. Дитина може підіймати вище голову, щоб полегшити проникнення повітря до носика.
Чим молодша дитина, тим більше потреба у використанні аспіратора. Цей пристрій допомагає забирати слиз та інші рідини, що накопичуються у порожнині носу.

ГРВІ та її характеристики


Вірусне інфекційне захворювання є одним з найбільш поширених, адже дитина може перенести хворобу від двох до шести разів на рік за умови поганого імунітету. Ефективних ліків проти ГРВІ та застуди немає. Тому батькам просто треба зробити гарні та комфортні умови для одужання:

• більше теплого пиття;
• достатня кількість сну та відпочинку;
• зволоження повітря і провітрювання приміщення.

Про застосування всіх лікарських препаратів краще запитувати окремо у вашого сімейного лікаря або ж педіатра. Адже більшість з них має вікове обмеження.

Кон'юнктивіт і його лікування


Запалення слизової оболонки ока зазвичай не потребує лікування та втручання з боку дорослих. Більшою мірою воно має інфекційну природу, а може бути й алергічною реакцією. Серед симптомів — почервоніння оболонки очей, сльозотеча та виділення.

Якщо хвороба має бактеріальну форму та характеризується виділеннями гною, то треба промивати очі фізіологічним розчином декілька разів на день.
Більшою мірою усі хвороби немовлят не повинні викликати у батьків панічний стан. Тож всі вони лікуються та проходять безслідно при правильних умовах догляду за малюком з боку мати та батька. Детальніше про догляд за немовлятами можна дізнатися в EVA Blog.