19.01.2022, 12:18

Обираємо зарядний пристрій для АКБ

Акумулятор — це малопомітний, але важливий елемент сучасного авто. У більшості випадків про нього згадують тільки тоді, коли він повністю розряджений, а для запуску двигуна треба відновити його заряд. Особливо важлива ця проблема, коли настала зима, а за вікном мінусова температура повітря. Щоб не турбувати сусіда з проханням «прикурити» вашу батарею та не заводити авто «з товкача», краще купити зарядний пристрій.

Що таке зарядний пристрій для АКБ


Спеціальне устаткування, призначенням якого є зарядка акумулятора від мережі електропостачання. Воно дає змогу поповнити заряд батареї як частково, так і повністю. Пристрій приєднується до АКБ за допомогою затисків, а до електричної мережі за допомогою звичайного кабелю.

В Україні придбати зарядний пристрій для акумулятора можна за посиланням https://220volt.com.ua/zaryadnie-ustrojstva.htm в онлайн-магазині 220Volt. Менеджери допоможуть вибрати потрібну модель з урахуванням ваших потреб та фінансових спроможностей, приймуть оплату, організують відправку по країні.

Характеристики зарядних пристроїв для акумуляторів


• Номінальний струм. Дуже важливо вибрати зарядний пристрій, який підходить до акумулятора по зарядному струму. Максимальний струм зарядки автомобільного акумулятора не повинен бути понад 10% від паспортної місткості батареї. Перевищення цього показника призводить до руйнування свинцевих електродів батареї, що різко скорочує термін її служби.
• Номінальна напруга. Якщо необхідно заряджати декілька автомобільних акумуляторів, можна придбати «зарядку» з підвищеною вихідною напругою. Їх приєднують до пристрою послідовно: на клемах кожного з них напруга дорівнюватиме половині загальної.

Які є режими заряду АКБ


Є такі режими роботи:

• Стабілізація струму. Цей параметр залишається незмінним протягом усього періоду заряду (до деяких значень), а напруга поступово зростає.
• Стабілізація напруги. Заряджання проводиться спочатку з максимальною силою струму, яка зменшується з підвищенням ємності АКБ.
• Автоматичне та ручне регулювання. У першому випадку ЗУ самостійно встановлює параметри (спочатку проводиться зарядка батареї постійним струмом, потім на клемах підтримується стабільна напруга, що відповідає номінальним показникам). Професіонали воліють все налаштовувати самостійно, тому вибирають ЗУ з можливістю ручного регулювання, що дає змогу продовжити термін експлуатації батареї.

Під час покупки зарядного пристрою для АКБ обов'язково враховуйте тип батареї, купуйте ЗУ лише відомих брендів у перевірених інтернет-магазинах. Тільки тоді акумулятор вашого авто буде працювати тривалий час.