29.04.2022, 20:56

Робота в Польщі для сімейних пар: переваги та особливості

Легальна робота за кордоном є реальністю для будь-якого мешканця України, який досяг віку повноліття. Для цього необхідно мати біометричний паспорт та бажання працювати. Найпопулярніший вид трудової міграції для українців – працевлаштування у Польщі. Оскільки ця держава знаходиться найближче територіально, саме її обирають для пошуку роботи.
Найважливіший і найвагоміший момент - офіційне працевлаштування в Польщі доступне всім українцям, у тому числі пенсіонерам та студентам. Працювати можуть також сім'ї та пари з дітьми.

Куди можуть влаштуватись на роботу сімейні пари з України


Абсолютно у будь-якому населеному пункті Польщі можна знайти цікаві вакансії. На численні заводи та фабрики потрібні співробітники з досвідом та без нього. Нестача персоналу пов'язана з тим, що місцеві фахівці їдуть до Німеччини, Італії та інших країн. Вакантні місця звільняються та наймачі з радістю надають їх іноземним кандидатам.

Роботу для сімейних пар у Польщі пропонують:

• заводи;
• фабрики;
• фермерства;
• супермаркети;
• готелі;
• ресторани;
• будівельні компанії;
• приватні підприємці.

Успіх працевлаштування безпосередньо залежить від здібностей та навичок кандидатів. Спочатку більшість українців обирають фізично складну працю на полях, у теплицях і на складах. Цей період відводиться на адаптацію та пошук більш престижних вакансій. Якщо українець не знає польської мови, саме час її освоїти, адже хорошої роботи без таких навичок не знайти. Якщо Вас цікавить робота в Польщі для сімейних пар, відвідайте інтернет-ресурс «Ukraincy Do Pracy». На сайті зібрані актуальні пропозиції від польських компаній, якими можна скористатися абсолютно безкоштовно.

Ким можуть працювати українці у Польщі


Польща є розвиненою європейською країною, на території якої працюють тисячі українців. Іноземні співробітники можуть займати будь-які посади нарівні з корінними поляками. Тобто якщо українець має знання та досвід роботи в будівництві, він може стати керівником бригади або начальником дільниці. Аналогічно українки можуть працювати адміністраторами, лікарями чи юристами.

Дуже багато пар працюють на заводах і фабриках. Чоловіки виконують складнішу роботу (завантаження, розвантаження, сортування продукції), а дівчата можуть займатися пакуванням чи маркуванням товарів. Багато роботодавців принципово пропонують роботу в Польщі сімейним парам, вважаючи таких кандидатів більш серйозними та цілеспрямованими.

Переваги працевлаштування парами у Польщі


Найголовніша перевага працевлаштування парами - можливість бути разом навіть далеко від дому. Упродовж дня близькі люди зможуть бачити один одного, ходити на обіди та спілкуватися.

Не варто забувати і про те, що вдвох можна заробити вдвічі більше. Це хороший стимул якщо, наприклад, молода сім'я накопичує на нерухомість або дорогий транспортний засіб.

Сім'ї з дітьми можуть знайти роботу на території Польщі. Якщо дитина зовсім маленька, має сенс залишити її на батьківщині з бабусею та дідусем. Оформлення документів може зайняти багато часу, який краще приділити роботі. І лише після того, як українець отримає карту поляка та дозвіл на проживання, можна задуматися про переїзд дитини.

Умови праці у Польщі для сімей


Робочий день на польських підприємствах триває від 8 до 12 годин. Протягом дня співробітникам надається обідня перерва тривалістю близько пів години. Проживають іноземні працівники у орендованих кімнатах чи хостелах, які їм надає наймач. Цей момент слід уточнювати до підписання договору. На деяких підприємствах, але не на всіх, працівники забезпечуються обідами.

Сімейні пари можуть проживати в окремій кімнаті, наданій від компанії, або винаймати своє житло. Нерідко українці орендують будинки, в яких проживає по 6-8 осіб.

Загалом, умови праці в Польщі мало чим відрізняються від тих, до яких звикли українці. Проте рівень заробітних плат є істотно вищим і це стосується абсолютно всіх галузей.