23.11.2022, 12:31

5 ремонтних робіт, які потрібно зробити перед заселенням у квартиру

Ви придбали квартиру на вторинному ринку? Так, вона потребує ремонту, але так хочеться скоріше заселитися до власної оселі. Розуміємо, і все ж почекайте! Навіть якщо колишні власники — люди порядні й не залишили купу сміття на підлозі, квартира все одно вимагає вашої уваги. І краще провести дрібні ремонтні роботи саме до заселення, коли ви ще наповнені ентузіазмом.

Перевірте вентиляцію, опалення та систему кондиціонування повітря


Було б краще поцікавиться цим питанням ще до підписання договору купівлі-продажу. Якщо ви цього не зробили, тепер саме час. Найперше перевірте роботу опалювальної системи:

• в будинках з централізованим опаленням в теплий період варто зняти та почистити радіатори;
• у квартиру з автономним опаленням викликайте майстра, аби він перевірив справність котла.

Також варто замовити професійне обслуговування для кондиціонерів, аби вони працювали на відмінно. Насамкінець приділіть увагу вентиляційним виходам, якщо такі є в оселі, щоби вони не стали джерелом поширення неприємних запахів чи шляхом міграції тарганів, щурів.

Усуньте дрібні сантехнічні несправності


Навіть якщо колишній власник стверджує, що тільки-но змінив сантехніку, перевірте роботу всіх кранів самостійно, придивіться, чи нема течі під душовою кабіною, біля стоків та вентилів. А краще — зверніться до сантехніка. Так, його послуги вартують грошей, проте після професійної перевірки ви точно будете впевнені, що в вашій оселі не станеться прориву води та аналогічних неприємностей.

Оновіть дерев'яні поверхні


Натуральні матеріали на піку популярності в дизайні інтер'єрів. Проте вони потребують від власників постійної уваги, інакше житло починає виглядати неохайним. Тож озирніться навкруги: вікна зі старими дерев’яними рамами краще замінити, двері, меблі, паркет — реставрувати.

Освіжіть ремонт


Звичайно, оптимальний варіант — комплексний ремонт квартири. Але якщо ви поспішаєте з переїздом чи квартира в цілому в гарному стані, достатньо просто оновити фінішні покриття:

• пофарбуйте стелі з гіпсокартону — достатньо одного шару фарби, аби поверхня знову засяяла;
• перефарбуйте стіни — якщо ви не збираєтесь кардинально змінювати колір, теж буде достатньо одного шару фарби;
• переклейте шпалери — майстри рекомендують змінювати паперові полотна кожні 5 років, дорожчі варіанти — ще рідше. Проте ви зовсім інакше будете себе почувати, коли зміните шпалери після чужих людей.

Замовте послугу прибирання будинків
В останню чергу замовте клінінг. Довірте професіоналам чищення килимів, м'яких меблів, відмивання бруду з кухонних шафок. Іноді варто приділити увагу навіть під’їзду, якщо він давно не ремонтувався. І навіть не думайте впоратися з цим самотужки! В розпорядженні фахівців — найсучасніша клінінгова техніка, професійні миючи засоби. Тому на роботу, яка займе в вас тиждень, спеціалісти витратять лише день. І результат буде набагато кращим. Тож економія тут недоцільна.

Зрештою, якщо немає часу займатися ремонтом, ви можете обмежитися лише прибиранням. Проте, чим більше зусиль ви докладете до підготовки свого житла до переїзду, тим комфортніше буде почувати себе тут вся родина.