06.06.2023, 13:02

У ЦМЛ презентували сучасне та унікальне реабілітаційне відділення

На базі рівненської центральної міськоїлікарні 16 червня цього року урочисто презентувалиреабілітаційне відділення, яке було створене 16 січня 2023 шляхом перепрофілювання кардіологічного відділення №3 ЦМЛ. У реабілітаційному відділенні є комфортні палати на 20 ліжок, новіспеціальні ліжка, сучасне обладнання для проведення реабілітації, процедурний кабінет, зал фізичної терапії, зал ерготерапії, кабінет для надання індивідуальної реабілітаційноїдопомоги з фізичної терапії. Докладніше про основні завдання, напрямки реабілітації та колектив відділення розповіла завідувачка відділення –лікар фізичної та реабілітаційної медицини, невропатолог вищої категорії, кандидат медичних наук Інна ЖОВНІР.
– Інно Іванівно, розкажіть про вашу команду лікарів.

– Реабілітаційна допомога у відділенні надається мультидисциплінарною реабілітаційною командою.Координатор роботи команди – лікар фізичної та реабілітаційної медицини Бейлах Анастасія Ігорівна. Лікар ФРМ оцінює та лікує пацієнтів з короткостроковими або тривалими фізичними чи когнітивними порушеннями та обмеженнями життєдіяльності, які є наслідком захворювань опорно-рухового апарату, неврологічних захворювань та інше. Створює індивідуальний реабілітаційний план пацієнта.До складу мультидисциплінарної реабілітаційної команди також входять: три фізичних терапевти; два ерготерапевти; один терапевт мови та мовлення; три асистенти фізичних терапевтів; два асистенти-ерготерапевти; один психолог, лікар-психіатр за сумісництвом.Головним реабілітологом є Анастасія Поліщук, яка також очолює службу ерготерапії. Службу фізичної терапії очолює Богдан Фасолько. Фізична терапія здійснюється для розвитку, підтримання та відновлення максимального руху й функціональних можливостей особи.

Терапевтом мови та мовлення нашого відділення є Юлія Озарчук.

– Інно Іванівно, якими саме проблемами займаються ерготерапевти?

– Ерготерапевти працюють над відновленням, розвитком та підтриманням навичок, необхідних для залучення особи з обмеженнями повсякденного функціонування до активного повсякденного життя або підтримують навички, необхідні для залучення особи з обмеженнями повсякденного функціонування до активного повсякденного життя та занять, які пацієнт потребує. Модифікують заняттєву активність особи або адаптують її середовище.– Що таке терапевт мови та мовлення та які порушення він лікує?

– Це незалежний фахівець у сфері охорони здоров'я, який працює з порушеннями функції ковтання та комунікації. А якщо детальніше, то терапевт мови та мовлення працює на відновлення або підтримку максимально можливого рівня усіх аспектів комунікації, функції ковтання для забезпечення оптимального рівня комунікативної взаємодії з навколишнім середовищем, та/або безпечного процесу споживання їжі. Створений кабінет з реабілітаційної допомоги з терапії мови та мовлення, з порушень функції ковтання та комунікації на базі нашого відділення є першим в Україні.– Розкажіть про психологічну підтримку пацієнтів під час реабілітації.

– Психологічна допомога та підтримка є важливою частиною реабілітаційного процесу. Психолог сприяє підвищенню мотивації на одужання та збільшенню активності в боротьбі з хворобою на поведінковому рівні, допомагає в стабілізації психоемоційного стану, зменшенні психічної дезадаптації, спричиненої хворобою, навчає прийомів подолання стресу. Та, за потреби, проводить психопрофілактичні та психокорекційні роботи з родиною хворого й допомагає у формуванні позитивних реакцій, мотивацій, соціальних установок на життя.– Інно Іванівно, яким є основне завдання реабілітаційного відділення?

– Основним завданням відділення є надання сучасної активної доказової реабілітаційної допомоги особам з обмеженнями повсякденного функціонування.

– Хто до вас може звернутися за допомогою та скільки часу займає реабілітація?

– До нашого відділення можуть звернутися для проходження реабілітації пацієнти, віком від 18 років, які потребують реабілітації. Відділення надає високий обсяг реабілітаційної допомоги: три години в день, 5днів на тиждень, терміном 14 днів реабілітації – тому є критерії відбору пацієнтів. Рішення про початок реабілітаційного лікування приймає лікар фізичної та реабілітаційної медицини.Підставою для надання послуги згідно з пакетом медичних гарантій "Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах" є направлення лікуючого лікаря (вузького спеціаліста:невролога, травматолога, нейрохірурга і т.д., в залежності від напрямку реабілітаційної допомоги), у тому числі лікаря фізичної та реабілітаційної медицини; переведення з іншого закладу або клінічного підрозділу ЗОЗ.– За якими напрямками надається реабілітаційна допомога?

– Напрямками реабілітаційної допомоги, яка дозволить повернути пацієнтів до повноцінного та звичного життя, є неврологічна реабілітація в таких напрямках: стани після гострого мозкового інсульту упродовж 12 місяців після початку захворювання;неврологічні дисфункції після хірургічних втручань; стани після травматичних ушкоджень головного та спинного мозку; стани після травм хребта; опорно-рухова реабілітація: стани після ампутації кінцівок, після травматичних ушкоджень верхніх та нижніх кінцівок.

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна

УкрнетвудАктуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ