19.09.2023, 12:42

Недільна екскурсія містом: Що цікавого можна побачити у центрі Рівного

Недільні пішохідні тематичні екскурсії - це можливість глибше пізнати Рівне та активно, з користь провести вільний час.
24 вересня о 13 год відбудуться екскурсії вул. Юліуша Словацького та сакральними об'єктами центру міста.

Вартість екскурсії з однієї людини – 10 гривень, для дітей та школярів безкоштовно!

Збір групи - Рівненська обласна бібліотека (біля фонтану) за адресою вул. Олександра Борисенка, 6.

Тел. для довідок: +38 067 360 7427.

ДОВІДКА

Вулиця Юліуша Словацького, яка отримала свій статус й ім'я уславленого польського поета, уродженця Волині. Екскурсійний маршрут присвячений вулиці зовсім непримітній, яка зберегла затишок і тишу в наш бурхливий час. І як не дивно - розташована вона в центрі міста.
Вулицю Словацького започаткував в кінці 19 століття провулок Бармацький, назву якому дала вулиця Бармацька (сучасна Міцкевича). І тільки в середині 30-х років 20 століття колишній провулок отримує статус вулиці. Мешкали тут люди заможні, переважно урядові чиновники, міська інтелігенція.

Запрошуємо рівнян та гостей відвідати пішохідну екскурсію «Сакральні споруди середмістя Рівного». Ви дізнаєтесь про маловідомі сторінки історії будівництва та архітектури Свято-Воскресенського кафедрального собору, костелу св. Антонія, колони Божої Матері, Єпархіального управління та Духовної семінарії. Ми продемонструємо рідкісні архівні світлини сакральних споруд датовані 19-20 ст., розкриємо таємниці особистого життя княгині Людовіки Любомирської, яка була похована у підземеллях костелу св. Антонія, перекажемо свідчення старожилів про видатних українців, доля яких в різні роки була пов’язана з обласним центром.