Ми у Facebook
13.11.2023, 15:09

Цілорічна алергія. Як боротися з недугою?

Як нескладно здогадатися, цілорічна алергія зовсім не схожа на звичайну. Це захворювання не дає людині спокою, адже воно практично ніколи не минає. Деякі пацієнти постійно приймають антигістамінні препарати, відчуваючи лише невелике полегшення час від часу. Сьогодні ми розповімо, як боротися з цим захворюванням, і які методи будуть найефективнішими.

У чому причина появи цілорічної алергії?


Причини можуть бути різними, але ми розглянемо три найчастіші, за яких люди п'ють ліки від алергії для дорослих:

• Побутові алергени, наприклад, пил. У ньому містяться спори, які й провокують появу захворювання.
• Плісняві грибки.
• Шерсть домашніх тварин і особливо кліщі, що живуть на ній.

Як проявляється захворювання?


Як і в разі звичайної алергії, цілорічну можна розпізнати за певними симптомами. Якщо вони спостерігаються, то лікар може призначити антигістамінні засоби. Замовити їх онлайн можна в "Аптеці Доброго Дня" в Рівному при переході за посиланням https://www.add.ua/ua/medicamenti/allergy/. Які ж симптоми покажуть, що настав час звернутися до лікаря? Ось вони:

• Хронічна закладеність носа як при сильній застуді. Стандартні засоби в цьому випадку допомагають слабо. За цілорічної алергії можуть спостерігатися водянисті виділення з носа, а також свербіж.
• Задишка та сухий нав'язливий кашель. Найчастіше він проявляється ночами.
• Очний свербіж. Найчастіше він спостерігається в тому разі, коли очі контактують з алергеном. Це може відбуватися, якщо людина часто їх тре або чухає. Також можливі проблеми, якщо пацієнт носить контактні лінзи та має алергію на розчин для них.

Щоб діагностувати захворювання, проводиться спеціальне алергічне дослідження. Це може зробити тільки лікар, і результат у такому разі буде найточнішим.


Як лікувати цілорічну алергію?


Варто пам'ятати, що найкращий спосіб — це уникати або хоча б мінімізувати контакти з алергеном. Рекомендується прибрати з дому предмети, здатні збирати пил, зокрема важкі штори та м'які іграшки. Також слід часто проводити вологе прибирання приміщення та прати постільну білизну в гарячій воді. Якщо в пацієнта є алергія на шерсть тварин, рекомендується обмежити їхнє перебування в певних приміщеннях і частіше купати їх. Позбутися пилових кліщів допоможуть кондиціонери. Вони осушують повітря. Пилові кліщі найкраще розмножуються у вологому середовищі.

Звернувшись до лікаря в Рівному, пацієнт може отримати медикаментозне лікування. Найчастіше фахівці призначають кортикостероїдні назальні препарати. Вони швидко приносять полегшення, проте мають негативний ефект. У разі частого прийому є ризик появи виразок у носі.

Також лікарі часто призначають комбінацію антигістамінних і судинозвужувальних препаратів. Необхідно пам'ятати, що приймання ліків без консультації з лікарем небезпечне. Це може призвести до додаткових проблем зі здоров'ям. Обов'язково відвідайте фахівця, якщо у вас з'явилися симптоми цілорічної алергії.

На правах реклами

На правах реклами