Ми у Facebook
17.02.2024, 10:58

Правила та закон України про перевезення небезпечних вантажів по дорогах України

Перевезення вантажів по Україні, що володіють хімічною, фізичною або біологічною небезпекою, потребує суворого дотримання правил та норм, аби гарантувати безпеку людей та довкілля. В Україні діє система нормативно-правових актів, що регулюють цю сферу.

Перевезення вантажів по Україні, що володіють хімічною, фізичною або біологічною небезпекою, потребує суворого дотримання правил та норм, аби гарантувати безпеку людей та довкілля. В Україні діє система нормативно-правових актів, що регулюють цю сферу.

Законодавчі акти

 • Закон України "Про перевезення небезпечних вантажів": визначає основні принципи та норми перевезення небезпечних вантажів, класифікацію небезпечних речовин, вимоги до транспортних засобів, водіїв, пакувальних матеріалів, маркування, маршрутів та супровідних документів.
 • Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів": деталізує правила та вимоги до перевезення небезпечних вантажів, включаючи правила етикетування, порядок погодження маршрутів, дії у надзвичайних ситуаціях.
 • ДСТУ 4333:2004 "Перевезення небезпечних вантажів. Класифікація та маркування": український стандарт, що відповідає міжнародним рекомендаціям ADR (Європейська угода про міжнародне перевезення небезпечних вантажів) та класифікує небезпечні речовини за ступенем небезпеки, визначаючи правила маркування та етикетування.

Вимоги до перевезення небезпечних вантажів

 • Транспортні засоби. повинні відповідати певним технічним характеристикам, мати відповідне обладнання та маркування, а також дозвіл на перевезення небезпечних вантажів.
 • Водії. повинні мати спеціальну підготовку та посвідчення водія на перевезення небезпечних вантажів.
 • Пакувальні матеріали. повинні бути стійкими до впливу небезпечних речовин, мати відповідне маркування та відповідати міжнародним стандартам.
 • Маркування. транспортні засоби та вантажні місця повинні мати чітке та зрозуміле маркування, що відповідає класифікації небезпечних речовин.
 • Маршрути. маршрути перевезення небезпечних вантажів повинні бути погоджені з відповідними органами влади.
 • Супровідні документи. перевізник повинен мати всі необхідні супровідні документи, включаючи паспорт безпеки хімічної речовини, аварійну картку та свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення небезпечних вантажів.

Контроль за перевезенням небезпечних вантажів

 • Державтоінспекція МВС України здійснює контроль за дотриманням правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів.
 • Укртрансбезпека здійснює контроль за дотриманням правил перевезення небезпечних вантажів на автомобільному транспорті, крім правил дорожнього руху.
 • Державна служба України з надзвичайних ситуацій здійснює контроль за дотриманням правил пожежної безпеки при перевезенні небезпечних вантажів.

Відповідальність за порушення правил перевезення небезпечних вантажів

За порушення правил перевезення небезпечних вантажів передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Рекомендації

 • Перевізникам рекомендується ознайомитися з усіма нормативно-правовими актами, що регулюють перевезення небезпечних вантажів.
 • Рекомендується використовувати послуги кваліфікованих консультантів з питань перевезення небезпечних вантажів.
 • Важливо дотримуватися всіх правил та вимог, щоб гарантувати безпеку людей та довкілля.

Перевезення вантажів по Україні, що володіють небезпекою, потребує відповідального підходу та суворого дотримання правил. Знання та виконання нормативно-правових актів, а також використання кваліфікованої допомоги допоможуть зробити перевезення більш надійними та безпечними.

На правах реклами


На правах реклами