Ми у Facebook
15.05.2024, 17:00

Криптоінвестиції: Що варто знати про Solana (SOL)?

Solana (SOL) — це платформа для створення децентралізованих застосунків (dApps), яку неодноразово порівнювали з таким криптогігантом як Ethereum, та однойменна криптовалюта. Названа на честь маленького прибережного міста в Південній Каліфорнії, Solana є реалізацією ідеї програміста Анатолія Яковенка.
Першу пропозицію про цей інноваційний блокчейн Яковенко висунув у 2017 році, а реалізація проєкту Solana відбулася в березні 2020 року. Сьогодні SOL є досить популярною криптовалютою, посідаючи 11 місце за загальною ринковою капіталізацією.

Solana — це блокчейн, який надзвичайно нагадує Ethereum, і часто його називають "вбивцею Ethereum".  Так само як Ethereum, побачити курс Солана та придбати актив на більшості великих бірж. Справжня цінність токена полягає в проведенні транзакцій у мережі Solana, яка має свої унікальні переваги.

Блокчейн Solana використовує консенсусний механізм підтвердження історії. Цей алгоритм використовує мітки часу для визначення наступного блоку в ланцюжку Solana. У той час як більшість ранніх криптовалют, таких як Bitcoin і Litecoin, використовують алгоритм підтвердження роботи, Solana використовує алгоритм, який забезпечує високу швидкість і ефективність без великих витрат енергії.

На відміну від попереднього механізму підтвердження роботи, підтвердження частки використовує ставку для визначення наступного блоку. Ставлені токени зберігаються блокчейном як забезпечення, доки валідатори не досягнуть консенсусу щодо наступного блоку ланцюжка.

За словами Костянтина Анісімова, операційного директора криптобіржі CEX.IO, Solana використовує "суміш перевірених часом криптографічних стратегій і свіжих інновацій для усунення недоліків першої хвилі крипторішень".

Solana вирішує дві з трьох проблем, визначених Віталіком Бутеріним у його трилемі блокчейну: масштабованість і безпеку. Однак, вона розроблена з метою вирішення всіх трьох аспектів, зробивши її однією з найбільш перспективних криптовалют на ринку.

Чим Солана відрізняється від інших?


Солана використовує унікальне поєднання підтвердження історії та делегованого підтвердження частки, що надає їй значно вищу швидкість транзакцій порівняно з її конкурентами, такими як Ethereum і Cardano (ADA), при цьому залишаючись досить доступною вартістю, стверджує Анісімов.

У відміну від системи підтвердження роботи, де майнери визначають наступний блок у ланцюжку, або системи підтвердження частки, де ставки визначають наступний блок, підтвердження історії використовує мітки часу для визначення блоків у ланцюжку Солана.

Ця інноваційна система дозволяє валідаторам в мережі голосувати за різні мітки часу блоків. Такий підхід забезпечує високий рівень децентралізації мережі, одночасно забезпечуючи швидкі та безпечні операції.

Як працює Solana?


Солана використовує унікальне поєднання протоколів proof-of-history і делегованого proof-of-stake.

За словами Алекса Сіммонса, викладача фінансів в Школі бізнесу Університету Техасу в Остіні, «розробники Solana збалансували швидкість та децентралізацію, створивши ефективну систему, яка може конкурувати з централізованими платіжними системами».

Вони зробили це, використовуючи унікальне поєднання proof-of-history і делегованого proof-of-stake. Це дозволяє Solana обробляти транзакції швидше за Ethereum та Cardano, але залишатися децентралізованою.

Зазвичай швидка обробка транзакцій вимагає централізації, але Solana досягла цього, використовуючи інноваційні протоколи. Такий підхід дозволяє забезпечити високий рівень безпеки та ефективності.

У мережі Solana кожен блок має унікальну мітку часу, що додає додатковий рівень безпеки. Токени SOL використовуються як забезпечення для транзакцій у мережі, включаючи перевірку смарт-контрактів та обмін незамінними токенами (NFT).

Проривом для Solana став запуск Degenerate Ape Academy у серпні 2021 року, першого великого проекту NFT на Solana. Це призвело до різкого зростання ціни SOL від 30 до 75 доларів протягом трьох тижнів.

У листопаді 2021 року курс Solana досяг історичного максимуму, майже 260 доларів, що відбулося в період активного росту криптовалют.

Інвестиції в Solana


Схоже на інші основні криптовалюти, токени SOL доступні для торгівлі на безлічі платформ. Серед них - централізовані біржі, такі як Binance.US, Coinbase і Kraken. Також токени SOL можна придбати в криптовалютних і NFT-банкоматах, які працюють у деяких містах світу.

Після купівлі токенів SOL, інвесторам слід зберігати їх у крипто-гаманці. Такі гаманці не зберігають самі криптовалюти, але зберігають ключі доступу до них. Ці гаманці можуть бути онлайн або офлайн. (Найбільш безпечний варіант - офлайн з холодним гаманцем.)

Токени SOL мають різноманітні використання. Зокрема, їх можна використовувати для однорангових платежів, торгівлі та як заохочення для валідаторів, які захищають мережу Solana.

Проте, як і в разі з будь-якою криптовалютою, інвесторам слід звернутися до фінансового радника перед тим, як інвестувати в Solana.

Криптовалюти - це дуже нестабільні та вкрай ризиковані інвестиційні інструменти. Інвестори повинні бути готові до можливих втрат, які можуть зазнати, інвестуючи в SOL, навіть якщо вони вірять у потенціал Solana.

На правах реклами

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ