Ми у Facebook
19.05.2024, 08:32

Вітаміни, які сприяють розвитку та здоров'ю малюка під час лактації

Лактація – це процес, під час якого молочні залози жінки виділяють молоко, необхідне для вигодовування потомства. На думку багатьох фахівців – неонатологів, педіатрів, акушерів і гастроентерологів, материнське молоко ідеально задовольняє потреби малюка. Містить вітаміни та мінерали, адаптовані до віку дитини, в ідеальних пропорціях.

Підживлення вітамінами і мінералами в період лактації

На додаток до відповідної, добре збалансованої та різноманітної дієти, що забезпечує достатню кількість білків, жирів і вуглеводів, жінка, яка годує груддю, повинна додатково отримувати вітаміни та мінерали. Але їй немає необхідності приймати всі наявні склади. Прикорм повинен підбиратися індивідуально відповідно до потреб жінки з урахуванням її дієти, фізичної активності та стану здоров’я. Експерти вказують на те, що в період лактації необхідно доповнювати:

  • вітамін D,
  • Омега-3 кислоти (DHA),
  • йод,
  • фолієва кислота,
  • залізо,
  • кальцій.

Лактація – особливий період в житті жінки і дитини

Грудне вигодовування, безсумнівно, є одним з найважливіших періодів у житті як матері, так і дитини. Це час знайомства, близькості, ніжності та любові. Грудне вигодовування – це не тільки близькість, а й забезпечення малюка всіма необхідними інгредієнтами для його росту і розвитку. Це також означає надходження в їжу біоактивних сполук, які позитивно впливають на фізичний, психічний та емоційний розвиток дитини, забезпечують здоров’я та захищають від розвитку багатьох захворювань як під час грудного вигодовування, так і в наступні роки життя як дитини, так і матері.

Грудне вигодовування є енергійним зусиллям для матері, тому в період лактації потреба організму в калоріях зростає – навіть від 200 до 500-600 ккал на добу – в залежності від віку, зросту, маси тіла і фізичної активності матері. Енергія для жінки, яка годує грудьми, повинна забезпечуватися здоровою, добре збалансованою і різноманітною дієтою, багатою поживними речовинами – білками, жирами і вуглеводами.  Варто відзначити, що в період лактації потреба організму жінки в жирах і вуглеводах не підвищується. Жири все ще повинні становити приблизно 30% енергетичної цінності добового споживання енергії, тоді як вуглеводи повинні забезпечувати 55-60% добової потреби в енергії (тобто приблизно 500 г/день). Однак в цей період потреба організму жінки в білках зростає. Жінкам, які годують груддю, слід споживати більше білка, ніж раніше (на 20 г/день більше білка в перші шість місяців і на 15 г/день більше білка в другі шість місяців грудного вигодовування). Дуже важливо, щоб надходив білок як тваринного (молоко, молочні продукти, м’ясо, риба), так і рослинного походження (бобові, крупи, овочі).

Література

1. Братусь, І. В., Зоріна, І. О., Кошечко, Н. В., Нагула, О. Л., & Шлемкевич, О. Л. ЗРОСТАЄМО РАЗОМ: КНИГА ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ.

2. Корчинська, О. О., & Лоя, Н. О. (2018). Роль дефіциту вітаміну D у виникненні акушерських та перинатальних ускладнень (Огляд літератури). Здоровье женщины, (5), 93-96.

3. Лотоцька, О. В., & Гавліч, О. Є. (2021). Значення раціонального харчування для здоров’я вагітних. Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я, 3, 9-17.

На правах реклами

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я






На правах реклами