Поради Для Безпечного Використання Публічних Wi-Fi Мереж
Її можна знайти практично скрізь - в аеропортах, ресторанах, бібліотеках, громадському транспорті, готельних номерах і т. д. Однак ці мережі недосконалі і можуть бути вразливими до кібератак.
Ось поради, які допоможуть захистити ваші дані від хакерів та інших загроз конфіденційності під час користування громадським Wi-Fi.
1. Вимкніть автоматичне підключення.
Багато пристроїв (смартфони, ноутбуки та планшети) мають налаштування автоматичного підключення. Це налаштування дозволяє вашим пристроям зручно підключатися до найближчих мереж. Це добре для надійних мереж, але це також може підключати ваші пристрої до мереж, які можуть бути небезпечними.
Ви можете вимкнути цю функцію за допомогою налаштувань на вашому пристрої. Тримайте ці налаштування вимкненими, особливо коли ви подорожуєте незнайомими місцями. Як додатковий запобіжний захід, ви можете встановити прапорець «забути мережу» після використання громадського Wi-Fi.
2. Вимкніть обмін файлами.
Переконайтеся, що ви вимкнули функцію спільного доступу до файлів, перебуваючи в публічній мережі Wi-Fi. Ви можете вимкнути спільний доступ до файлів у системних налаштуваннях або на панелі керування, залежно від вашої операційної системи. AirDrop є прикладом функції обміну файлами, яку ви можете вимкнути.
3. Використовуйте VPN.
Подумайте про встановлення VPN (віртуальної приватної мережі) на вашому пристрої. VPN - це найбезпечніший варіант цифрової конфіденційності в публічних мережах Wi-Fi. Вона шифрує ваші дані під час передачі на пристрій і з нього та діє як захисний «тунель», щоб ваші дані не були видимими, коли вони проходять через мережу. Такий VPN сервіс як VeePN також може замаскувати вашу IP-адресу, приховуючи ваше географічне місцезнаходження - функція, яка важлива для тих, хто потребує конфіденційності в Інтернеті.
4. Переходьте на веб-сайти з захистом «HTTPS»
Переглядайте лише ті веб-сайти, які мають SSL-сертифікат, перебуваючи в публічній мережі Wi-Fi. Веб-сайт має сертифікат SSL, якщо його URL-адреса починається з «HTTPS». Адреси веб-сайтів, які починаються з «HTTPS», шифруються, що додає додатковий рівень захисту і робить ваш перегляд більш безпечним. Якщо ви підключитеся до незахищених мереж Wi-Fi і використовуєте адреси «HTTP» замість «HTTPS», ваш трафік може бути видимим для будь-кого в мережі.
5. Використовуйте двофакторну або багатофакторну аутентифікацію.
Використовуйте багатофакторну аутентифікацію (MFA) при вході на веб-сайти з вашою особистою інформацією. Це означає, що у вас є другий код підтвердження (надісланий на телефон або наданий додатком чи фізичним ключем), який додатково захищає вас. Тож навіть якщо хакер отримає ваше ім'я користувача та пароль, він не може отримати доступ до ваших акаунтів без коду автентифікації.
Громадський Wi-Fi є цінним інструментом для багатьох людей, але важливо користуватися ним безпечно та надійно. Маючи знання та дотримуючись належних запобіжних заходів, ви можете значно знизити ризики під час користування громадським Wi-Fi. Пам'ятайте про ці поради, коли наступного разу підключатиметеся до громадського Wi-Fi, і залишатиметеся в безпеці в Інтернеті.
На правах реклами
У кого завтра у Рівному не буде світла
Графіки відключення світла на середу, 11 грудня.
переглядів: 626
"Шахтар" vs "Баварія": де і коли дивитися матч Ліги чемпіонів 2024/25
Донецький "Шахтар" у рамках шостого туру групового етапу Ліги чемпіонів сезону 2024/25 проведе матч проти мюнхенської "Баварії". Гра відбудеться 10 грудня на "Арені Ауф Шальке" в Гельзенкірхені й розпочнеться о 22:00 за київським часом.
переглядів: 268
До якого числа можна подати у Рівному заяву на одноразову матеріальну допомогу
У грудні 2024 виникає певне обмеження, до якого числа можна подати документи.
переглядів: 343
Як прикрасити ялинку на Новий рік 2025: сучасні ідеї та тренди
Новорічна ялинка — це головний символ свята, який створює атмосферу затишку і магії. Щороку виникають нові ідеї та тренди, які допомагають зробити оформлення ялинки стильним та унікальним. Як прикрасити ялинку на Новий рік 2025, аби вона виглядала сучасно та гармонійно?
переглядів: 357
З січня 2025 року вчителі отримуватимуть щомісячну надбавку
За це рішення вже впроголосовано на засіданні уряду, а відповідні кошти закладені у бюджет.
переглядів: 317