Ми у Facebook
26.06.2025, 17:35

На Батьківщину повернулися українські оборонці: серед них воїни Маріуполя та полонені з 2022 року

Україна провела черговий етап обміну військовополоненими в межах стамбульських домовленостей. На рідну землю повернулися воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та територіальної оборони.
Серед звільнених — військовослужбовці мотопіхотних бригад, морської піхоти, десантно-штурмових військ, а також оборонці Маріуполя та бійці, які перебували в полоні з 2022 року.

За офіційною інформацією, найстаршому з повернених захисників — 62 роки, наймолодшому — 24. Серед звільнених є також офіцери. Деякі з них тривалий час вважалися зниклими безвісти, адже країна-агресор не підтверджувала їхнього утримання.


Обмін відбувся за участю державних органів, які входять до складу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Робота здійснюється за дорученням Президента України.

На місці обміну традиційно були присутні представники Офісу Омбудсмана. Вони контролюють дотримання Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими, допомагають зв’язатися з рідними, інформують оборонців про їхні права. Після повернення усі звільнені проходитимуть медичний огляд, відновлення документів та етап реабілітації.





РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

15.07, 21:48 "Пакунок школяра" обернувся втратою 20 тисяч для мешканки Прикарпаття

15.07, 21:05 Від блокпосту до весілля: як війна об'єднала серця двох поліцейських з Рівного

15.07, 20:31 У Сарнах планують обмежити нічний рух мотоциклів на вулиці Широка для зменшення шуму

15.07, 20:00 Сало по-українськи: традиція, смак і трохи користі

15.07, 19:38 Ботулізм та літня спека: як уникнути небезпеки при споживанні риби – рекомендації фахівців

15.07, 19:22 Дубно відзначить 925-річчя та День міста: програма заходів 20 липня 2025 року

15.07, 18:51 Рівненщина запрошує ветеранів та захисників на «Ігри ветеранів – Кіберспорт 2025»: реєстрація вже стартувала

15.07, 18:10 Другий урожай: що посадити в липні, щоб отримати врожай до осені

15.07, 17:37 Президент Зеленський вручив паспорт 14-річній плавчині з Рівненщини Дарії Коваль

15.07, 16:46 Зеленський підписав закон, що дозволить українцям мати кілька паспортів