12.04.2011, 10:09

Школяр з Рівного представлятиме Європу на Чемпіонаті світу із гри у го

Саме таке право здобув вихованець школи інтелектуальних ігор Рівненського палацу дітей та молоді Владислав Вертелецький. Ставши чемпіоном Європи у категорії до 12 років, Владислав представлятиме Європу на чемпіонаті світу із гри го.
У цю інтелектуальну гру свого часу грали правителі країн Сходу, яка допомагала відчеканити стратегією правління розвивати поміркованість та реально оцінювати сили конкурента.

“Гра го вчить людину жити, - розповідає керівник школи інтелектуальних ігор Віктор Шевчук. - Коли грати на серйозному рівні, то за результатами партії можна навіть проаналізувати риси характеру гравців. У сьогоденні гра го вчить лояльності у бізнесі, тоді як шахи вчать жити за принципом “пан, або пропав”. Го стає популярною грою навіть у сімейному колі, яка дає мотивацію до самовдосконалення. Дітям дуже важлива підтримка батьків у цьому. Для того, щоб мати таку ж практику як на Сході у Рівненській школі інтелектуальних ігор створили проект “Вчимося разом”. Тренуючись сім’єю вдома, вони мають більший багаж зіграних партій та краще розуміються у грі, адже вищий результат гри досягається, коли партія має гармонійне завершення”.

Без батьків не можна обійтись і тоді, коли діти їдуть на змагання за кордон. Так днями вихованці школи інтелектуальних ігор повернулись із Чехії, де відбувся чемпіонат Європи із гри у го.

“На чемпіонат Європи їздимо щороку від 1995-го, коли він проводився вперше. Цьогоріч до Чехії їздили 16 дітей, з яких двоє здобули призові місця. Перше місце у категорії гравців до 12 років виборов Владислав Вертелецький, який вже у серпні представить Європу у своїй категорії на Чемпіонаті світу у Бухаресті (Румунія). Третє призове місце здобув Валерій Крушельницький. Всі інші гравці отримали безцінний досвід гри із партнерами, яка вчить людей різних країн, культур та національностей без слів розуміти та поважати один одного”, - розповідає Віктор Шевчук.
Щасливе Рівне