30.11.2014, 23:01

Уродженка Рівненщини стала оперною дівою світового масштабу [+Фото]

Вона – примадонна Дюссельдорфської та Брюссельської опер, призерка та володарка призу "глядацьких симпатій" серед 800 претендентів на престижному конкурсі молодих оперних виконавців "Опералія" в Лос-Анджелесі, де "срібну" ліру їй вручив сам Пласідо Домінго. Вона – оперна співачка Наталія Ковальова.
Наталія Ковальова народилася на Сарненщині, одначе вже після 9 класу прийшла до Львівської середньої спеціальної музичної школи ім.Софії Крушельницької, де своїм дивовижним голосом і талантом вразила як викладачів, так і учнів. Львівська державна музична академія ім. Миколи Лисенка охоче відкрила перед талановитою дівчиною-бандуристкою свої двері. Наталя взяла участь в майстер-класах у Польщі, після чого у неї з’явилася мрія – стати співачкою. Це було якесь потужне, нездоланне бажання, котре проникло в усе єство, в душу. Дівчина вступила до Вроцлавської музичної академії. Життя стало напруженим. Наталя на відмінно навчалася в двох вишах, до того ж постійно виступала. Втома й безсонні ночі давалися взнаки, одначе молода Наталія повністю запалала бажанням стати відомою й майстерною, і таки дійшла до своєї заповітної мети.

Нині Наталія Ковальова офіційна випускниця Львівської музичної школи ім.Соломії Крушельницької, Львівської консерваторії, Врацлавської музичної школи, Дрезденського інституту музики. "Вона постійно гастролює: в Люксембурзі, Брюсселі, Швейцарії. Хоча, звісно ж, хотілося б, щоб жила ближче до нас, до рідного дому", – каже матір примадонни Катерина Ковальова. Сама ж Наталія не проти, от тільки Німеччина, Швейцарія, Австрія – оперні держави світу, де майже кожне містечко має театри. А отже, є робота, і є глядач. Навіть найпримхливіший з них позитивно сприймає зірку європейського рівня, що свого часу виступала з Джозефом Коллєйя та Хосе Каррерасом."Світ мистецтва прекрасний. Приємно, що наша донька несе цю красу в собі й передає її іншим", – розповідають батьки Катерина та Микола Ковальови. Микола Миколайович – математик за покликанням, вчитель Сарненського районного колегіуму. І навіть душа, що тяжіє до точних наук, вся посвячена в прекрасне… Бо його донька – оперна співачка, вона – легкокрила й енергійна, завзята й щаслива, прекрасна й віртуозна…Ще на початку своєї кар’єри Наталія Ковальова стала переможцем престижного Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім.Гната Хоткевича, де підкорила членів журі віртуозною грою на бандурі. Згадує Наталія Ковальова свого викладача Людмилу Кузьмівну Посікіру, котра вчила наполегливу дівчину вокалу, довго працювала з ученицею. Зі своїм рідним братом, що працює лікарем в США, Наталія бачиться не часто. Лише раз на рік, коли вони з’їжджаються на гостини до батьків у Сарни. Тоді справжнє свято. "Бо злітаються до рідного гнізда мої пташенята з далекого польоту", – каже мати Катерина.

Зараз Наталії трохи більше 30 років. Те, чого вона досягла за цей час, багатьом не вдавалося за життя. Популярна, знаменита і шанована, а на перший погляд така проста й нерозкішна…Певно, душа дійсно музична, а саме тому скромна. Щодо Львова, то співачка завжди рада тут побувати, бо каже, що Львів – культурна столиця України, інтелігентне та красиве місто. В граді Лева Наталію завжди радо зустрічають, особливо її колишні педагоги та прихильники творчості. А їх, повірте, чимало. 19 серпня Наталія Ковальова спільно з відомим маестро, знаменитим диригентом Дюссельдорфської опери Петером Фальком підготували для львів’ян справжній сюрприз.

До Дня Незалежності вони організували концертну програму "Симфонія міста", де Наталія виконала свої улюблені арії: "Манон Леско", "Мадам Батерфляй", "Сільву", "Русалку", незабутнього "Євгенія Онєгіна"… Справжнє свято оперного мистецтва не залишило байдужим жодного з гостей, присутніх під час виступу Наталії.

"Це були дві з половиною години насолоди!", – діляться враженнями львів’яни. Наталія Ковальова не зважає на свої титули, вона прагне до ідеалу, до вершин. Певно, саме такою повинна бути справжня оперна співачка. Нездоланною й харизматичною…

З батьком Миколою Ковальовим
З батьком Миколою Ковальовим


У 2007 році в російському Санкт-Петербурзі Наталія мала концерт з відомим тенором Хосе Каррерасом. Публіка була в захваті. Почути водночас таке дивовижне злиття голосів – справжня фантастика. На відпочинок Наталії майже немає часу. Всю свою молодість вона поклала на вівтар музики й мистецтва, про що не шкодує…

Наталія Ковальова – зірка світового масштабу, одначе в неї є ще дуже багато мрій, одна з яких вийти на сцену знаменитого італійського театру Ла Скала. Ця мрія обов’язково збудеться. Адже Наталія сильна, й нізащо не полишить свого шляху через терни до зірок.
Щасливе Рівне