24.10.2011, 17:09

Притулок для собак запрацює у Рівному ще цьогоріч

Обласний центр готується до початку роботи притулку для бездомних тварин.
Сусідній Луцьк знову взявся за відлов собак. У зв’язку зі збільшенням випадків нападів безпритульних тварин на людей міська рада обласного центру дозволила не тільки відловлювати, а й у разі необхідності — присипляти їх. У Рівному до крайніх заходів іще не беруться, спрямувавши всі сили на будівництво притулку.

До кінця року притулок для бездомних тварин у Рівному запрацює, хоч і не на повну потужність. Як пояснив заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький, проект спорудження міського притулку для бездомних тварин уже майже готовий.

— Цей проект має перспективу розвитку, — каже Олексій Хмилецький. — Ми зробимо вертикальне планування, огородження, стерилізаційний пункт, ветеринарний кабінет і поставимо вольєри. Поки тут зможе розміститися до 43-47 собак. А далі проект можна буде розвивати, розширювати. Хотілося б тепер побачити роботу громадських організацій, які так лобіювали це питання. Адже пропозиції це одне, а дії — зовсім інше. 200 тисяч гривень, які виділила на притулок міська рада — гроші невеликі і за них всього не зробиш.

Нагадаємо, Рівнерада також відвела ділянку під притулок на вулиці Київській. А у серпні в місті утворили спеціальний фонд, що управлятиме коштами та утримуватиме притулок для бездомних тварин. Опікуватиметься ним буде КАТП-1728, а допомагати — волонтери зоозахисних організацій. Фінансувати й утримувати притулок планували у тому числі за кошти спонсорів.

— Якщо все буде добре, у перспективі в приміщенні притулку можна буде організувати й готель для тварин, де їх могли б залишати господарі, коли їхатимуть на певний час. Але як воно піде — побачимо, — продовжує Олексій Хмилецький. — Адже багато в цьому питанні залежить від коштів.
Щасливе Рівне