21.02.2013, 17:40

Хто має заплатити податок на нерухоме майно

Податківці Рівненщини переконані, що нововведений податок на нерухомість стане підмогою для місцевих бюджетів.
Юридичні особи Рівненщини до 1 лютого подали декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За результатами декларування, суб‘єкти господарювання сплатять до місцевого бюджету у 2013 році понад 128 тисяч гривень. У переліку платників податку на нерухомість – 77 рівненських підприємств - власників житлової нерухомості площею майже 10 тисяч квадратних метрів, з якої сплачуватиметься податок.

Про це OGO.ua повідомила начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Рівненській області Леся Тиркус.

Платниками податку на нерухомість найчастіше є підприємства, які мають відомче житло, будівельні організації, що здійснюють продаж новозбудованого житла, банки, у власність яких перейшло заставлене майно, лісництва та релігійні громади, які забезпечують житловою площею своїх працівників.

Податок на житло: скільки заплатимо за зайвий метр з січня і як зменшити цю суму

Слід зауважити, що до 1 липня громадяни - власники об’єктів житлової нерухомості, яка підлягає оподаткуванню, отримають податкові повідомлення-рішення про суму податку та платіжні реквізити. У разі незгоди платника з розрахунками податкової, він має право звернутися до податкового органу для звірки даних. Сплачуватиметься податок один раз на рік.

Оподатковуватимуться будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах.

Нотаріуси підняли розцінки на реєстрацію нерухомості в 5 разів

Переважна більшість українців від введення нового податку не зазнає додаткових фінансових витрат. Адже для фізичних осіб Податковим кодексом передбачено ряд пільг. Не оподатковуватимуться квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м кв. та 250 м кв. відповідно.

Однак, якщо у власності людини перебуває кілька об’єктів житлової нерухомості, то пільга застосовуватиметься лише до одного з них, а за інші доведеться сплачувати податок.

Не оподатковуватимуться об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад; нерухомість, що розташована у зоні відчуження або безумовного відселення; будівлі дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на платника податку; гуртожитки; об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю.
Щасливе Рівне