Ми у Facebook
13.10.2013, 06:53

13 жовтня - День художника

Професійне свято художників відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня.
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року № 1132/98. Отож, цьогоріч у Дня художника в Україні - невеличкий ювілей: 15 років з часу започаткування його відзначення!

А ось Рівненська обласна організація Національної спілки художників України (НСХУ) - старша за День художника: наступного року їй виповниться вже чверть століття! Нині вона об'єднує 33 майстри пензля.

Роботи рівненських художників прикрашають музейні стіни майже всіх областей України (крім Рівного, з огляду на відсутність такого музею). Є твори рівнян і у приватних зібраннях та музеях світу: Німеччини, Франції, Польщі, Англії, США і Канади, країн Балкан, Японії і Китаю, а також ближнього зарубіжжя.

Художник намалював Ісуса з тату, аби молодь увірувала

Всі пам’ятники в м.Рівному, а це – пам’ятник Т.Шевченку, С.Петлюрі, У.Самчуку, воїнам-афганцям, княгині М.Несвицькій, колона Божої матері, а також чисельні меморіальні дошки, створені рівненськими скульпторами – П.Подольцем, М.Сіваком, В.Стасюком та іншими. Постійно радує рівнян своїми яскравими виставками і виставкова зала НСХУ в Рівному. Щороку тут відбувається понад два десятки художніх виставок.

У Рівному художник з Японії представив свою творчість

З Днем художника всіх привітаємо,
За талант віддамо данину,
І натхнення в житті побажаємо
За уміння вести в давнину,
За уміння цінити прекрасне,
За спроможність побачити світ
І за те, що ніколи не згасне
Промінь хисту. Ми шлем свій привіт
Тим, хто всі почуття найщіріші
На холсті передати змогли.
Їх творіння для нас - найцінніші.
Їх сьогодні вітаємо ми!

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ