31.10.2013, 07:24

Як оформити допомогу на дитину, яка народилася за кордоном

- Мій чоловік працює за кордоном (легально), я нині живу в Україні, але в кінці листопада збираюсь їхати на проживання до нього. Я на п’ятому місяці вагітності, отже, дитина народиться за кордоном. Чи маю право отримати ті виплати на дітей, які призначаються в Україні?
Начальник відділу з прийому державних допомог управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Наталія Нидзелик:

- Виплату допомоги при народженні дитини передбачає Закон України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" ,відповідно до якого громадяни України, у яких народилися діти, мають право на державну допомогу.

Як отримати довідку про шлюб, якщо він був укладений в іншій державі?

Для призначення цієї допомоги до органу праці і соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, подаються такі документи:

- заява одного з батьків чи опікуна , що складається за встановленою формою;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян пр народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданий органом РАЦС.
- довідка ппо склад сім’ї (у випадку народження другої дитини або наступних дітей).

Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на територіі України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини , якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Спеціалісти управління контролюють цільове використання допомоги та створення її отримувачем належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, яке можливе під час проживання отримувача допомоги разом з дитиною на території України. Також у разі невідвідування матір’ю (батьком, опікуном) дільничого лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до одного року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган праці та соціальго захисту населення за місцем проживання дитини.

Як зареєструвати дитину, якщо у батьків різні прізвища

Виплата допомоги припиняється у разі, коли батьки дитини разом з дитиною виїхали на навчання або роботу за кордон, оскільки органи праці та соціального захисту населення не матимуть можливості підтвердити факт цільвого використання коштів. Проте виплату допомоги можна поновити протягом шести місяців у встановленому порядку.

Статтею 6 ЗУ "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" передбачено, що документи, необхідні для призначення допомоги подае особа, яка претендуе на призначення допомоги, самостійно. А тому батькам дитини слід звертатись особисто, тобто їм необхідно приїхати в Україну. Також слід зазначити, що допомога при народженні дитини призначаеться за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
Щасливе Рівне