21.04.2014, 15:33

Що для чоловіків України означає "часткова мобілізація"

17 березня в Україні оголосили часткову мобілізацію в армію по всій території країни. Що це означає для чоловіків до 45 років і як діяти у таких складних умовах?
Нагадаємо, що Верховна Рада затвердила указ про часткову мобілізацію. За ухвалення відповідної постанови проголосували 275 депутатів.

Мобілізація проводитиметься протягом 45 діб з дня набуття чинності. Мобілізацію оголошено на території всіх 24 областей України і в Києві. Військові формування та оперативно-рятувальна служба цивільного захисту будуть переведені на організацію і штати воєнного часу.

Мобілізація має бути здійснена в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву, призову військовозобов'язаних, у тому числі резервістів, і поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил і Національної гвардії.

Рада прийняла закон про часткову мобілізацію

Місцевим органам виконавчої влади за участі органів місцевого самоврядування доручено організувати і забезпечити своєчасне оповіщення та прибуття призовників на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини.

Також місцевим органам виконавчої влади доручено виділити тимчасово будівлі, споруди, земельні ділянки, транспортні та інші матеріально - технічні засоби.

Допоможіть військовослужбовцям ОК "Північ" Збройних Сил України

Часткову мобілізацію оголошено у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної ситуації, втручанням Росії у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Криму і Севастополі.

Про оголошення часткової мобілізації населення сповіщає військовий комісар через засоби масової інформації.

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ КОЖНОМУ ГРОМАДЯНИНУ ЧОЛОВІЧОЇ СТАТІ ВІКОМ ДО 45 РОКІВ:

1. Усі громадяни України віком до 45 років, які проходили військову службу у лавах Збройних сил або інших військових формуваннях, повинні особисто звернутися у районний військовий комісаріат за місцем реєстрації та перебування на військовому обліку.

2. З отримання повістки необхідно прибути за вказаним місцем у визначений час!

3. Для уточнення інформації потрібно звернутися до військових комісаріатів області за місцем проживання.

За інформацією майора Олександра Гайна, прес-офіцера Міноборони у Рівненській області