12.05.2014, 08:08

Як проголосувати не за місцем реєстрації

Якщо Ви не будете перебувати за місцем реєстрації (прописки) у день голосування на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року, але хочете реалізувати своє виборче право, тоді скористайтеся порадами ОПОРИ.
Громадяни України мають право на тимчасову зміну місця голосування (на день голосування) на президентських виборах без зміни виборчої адреси, що закріплено в пункті 3 статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Саме тому, перебуваючи на навчанні, роботі, у подорожі або за кордоном, Ви все одно зможете проголосувати на виборах, тимчасово змінивши місце голосування. Для цього необхідно:

1) Мати документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування.

Для підтвердження вмотивованості заяви можуть бути такі документи: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій тощо.

2) Особисто подати звернення до відповідних органів (див. нижче) не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування (до 19 травня 2014 р. включно), яке містить: А) заяву з мотивуванням тимчасової зміни місця голосування та Б) документи (оригінали та їх копії), що підтверджують таку необхідність.

Приклад заяви можна завантажити тут: http://goo.gl/QkpgSQ

ПОРАДА: цю роздруковану заяву візьміть із собою і заповніть краще на місці, щоб не помилитися, а співробітники відділу ведення Держрєстру виборців Вам підкажуть номер дільниці та всі інші деталі.

Вибори Президента-2014: рівнян уже запрошують голосувати [ФОТОФАКТ]

ВАЖЛИВО! Громадяни, що мають виборчу адресу в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, НЕ ПОВИННІ підтверджувати необхідність тимчасової зміни місця їх голосування (додавати підтверджень не потрібно).

3) При поданні заяви на території України необхідно пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України) .

При поданні заяви за кордоном необхідно пред’явити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт чи службовий паспорт.

4) Ваше звернення буде розглянуто невідкладно, після схвального рішення відповідного органу (процедура займає якийсь час, можливо, кілька днів) необхідно забрати посвідчення, яке дасть вам право проголосувати не за місцем реєстрації (прописки).

Уточнити час, коли можна забрати посвідчення, варто під час подання заяви або за тел. відповідної установи, до якої ви зверталися.

P.S. Посвідчення про тимчасову зміну місця голосування діє одноразово. У разі бажання тимчасового зміни місце голосування під час 2-го туру президентських виборів (повторне голосування), таку саму процедуру (пункти 1-4) доведеться проходити знову і подати відповідне звернення до 9 червня влючно. Тимчасова зміна місця голосування на місцевих виборах не передбачена законодавством.

Приклад тимчасової зміни місця голосування у Києві:
ВИПАДОК №1. Ви перебуваєте в Україні, хочете проголосувати не за місцем реєстрації (прописки)

Куди подавати заяву: до органу ведення державного реєстру виборців за місцезнаходженням зазначеної у заяві (тобто бажаної) виборцем виборчої дільниці або за Вашою виборчою адресою.

Адреси найближчих відділів ведення Державного реєстру виборців в Україні: тут.

ВИПАДОК №2. Ви перебуваєте в Україні, але хочете проголосувати за кордоном

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців за Вашою виборчою адресою в Україні або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України в Києві.

ВИПАДОК №3. Ви перебуваєте за кордоном, але хочете проголосувати в Україні

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування (за кордоном) чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування (в Україні), або органу ведення Державного реєстру виборців у закордонній дипломатичній установі України в країні перебування.

Адреси найближчих відділів ведення Державного реєстру виборців в Україні: тут.

84% українців мають намір голосувати на виборах 25 травня, – опитування

Перелік закордонних дипломатичних установ України: тут.

ВИПАДОК №4. Ви перебуваєте за кордоном, але хочете змінити місце голосування за кордоном

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців у закордонній дипломатичній установі Українив країні перебування.

Перелік закордонних дипломатичних установ України: тут.
Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ