14.11.2014, 19:45

В УПЦ МП назвали цинічним утворення Помісної Православної церкви на Рівненщині

Представники 5 конфесій Рівненщини 13 листопада підписали Меморандум єднання. У ньому йшлося, що всі православні Церкви Рівненської області виступають за створення Української помісної православної церкви. У прес-службі УПЦ таке рішення назвали цинічним.
Нагадаємо, що Меморандум підписали голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок та його заступник Олександр Савчук, керуючий Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ-КП митрополит Рівненський та Острозький Іларіон, єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат, керуючий Рівненсько-Волинською та Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій.

У владики Варфоломія запитали чи радився він з Митрополитом Київським і всієї України Української православної церкви Московського патріархату Онуфрієм. На це Владика відповів, що не радився. "Цей процес вони мають взяти до уваги, бо він розпочався знизу".

На сайті прес-служби УПЦ МП поставили усі крапки над "і" та дали оцінку такого кроку, назвавши його цинічним.

"Сьогодні так званий Київський патріархат відкритою агресією розколює українське суспільство, намагаючись отримати дивіденди від складної політичної ситуації та народного горя. Цинічними виглядають спроби цієї релігійної організації за допомогою адмінресурсу примусити єпископів УПЦ вдавати вигляд, нібито на Рівненщині відсутнє грубе порушення прав православних віруючих. Щодня на адресу Київської Митрополії надходять звернення мешканців Полісся, Волині та Галичини, котрих позбавлено конституційного права на релігійні переконання. Їх свідчення красномовніше за жоден меморандум вказують на те, що так звана УПЦ КП ніколи не бажала міжконфесійного миру. Ініціюючи рейдерські захоплення храмів, побиття та образи, її очільники у односторонньому порядку припинили міжцерковний діалог, про який лицемірно заявляли у попередні роки.

Слід зазначити, що православні єпископи Рівненщини, які підписали меморандум разом з представниками влади та інших релігійних конфесій, розуміючи Євангельське вчення про Церкву Христову, добре знають, що в Українській Державі віками існує Єдина, Свята, Соборна і Апостольська Українська Православна Церква, яку не потрібно створювати. Ця Церква звершує свою благодатну місію, об’єднуючи мільйони громадян України. Провокації та агресія проти неї є діями ворожих сил, котрі прагнуть розхитати громадянський мир на Заході України, в умовах кровопролиття на її Сході. Підбурення до таких провокацій розкольниками з Київського патріархату є виявом зради українському народу.

З огляду на резонанс та обурення, котре викликали коментарі учасників підписання меморандуму 13 листопада в Рівненській ОДА серед віруючих з різних областей України, включно із Рівненською, Предстоятель Української Православної Церкви звертається до всіх своїх вірних берегти єдність духа в союзі миру (Еф. 4:3), з любов’ю оберігаючи передану нам через віки Помісну Православну Церкву від проявів агресії і розколу".


Cтатті до теми:

УПЦ МП та УПЦ КП не можуть дійти згоди й підписати Меморандум


Рівненщина: 5 конфесій підпишуть Меморандум церковної єдності


Рівненський священик УПЦ МП - про відділення громад до УПЦ КП

Рівненщина: УПЦ КП та УПЦ МП сядуть за круглий стіл вирішувати міжконфесійні чвари
купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ