Новий тиждень на Рівненщині розпочнеться з шквального вітру та заморозків

заморозки в квітні

Рівненський обласний центр з гідрометеорології оприлюднив термінове попередження про небезпечні погодні явища. Найближчими днями мешканцям області варто готуватися до серйозного випробування холодом та сильними поривами вітру.

Ситуація настільки серйозна, що метеорологи оголосили одразу два рівні небезпеки — жовтий та помаранчевий.

Заморозки у повітрі: сади під загрозою

Найбільшу небезпеку синоптики прогнозують на нічні години у період з 27 по 29 квітня. Очікується стихійне метеорологічне явище — зниження температури повітря до 0..-3°. Це відповідає другому (помаранчевому) рівню небезпечності.

Фахівці наголошують, що такі нічні «мінуси» будуть вкрай шкодочинними для плодових дерев, які наразі перебувають у фазі активного цвітіння. Власникам садів та городів рекомендують заздалегідь подбати про захист насаджень.

Штормові пориви вітру: жовтий рівень

Окрім холоду, 27 квітня по всій території Рівненщини та безпосередньо у Рівному очікується посилення північно-західного вітру. Швидкість його поривів сягатиме 15-20 м/с.

Через це в області введено перший (жовтий) рівень небезпечності. Рятувальники та метеорологи закликають громадян бути обережними поблизу ліній електропередач, рекламних щитів та старих дерев.

Детальний прогноз на 27 квітня

Загалом понеділок на Рівненщині пройде з мінливою хмарністю, проте без істотних опадів. Температурні показники будуть наступними:

  • по області: вночі заморозки від 0 до -3°, вдень повітря прогріється до +9..+14°;
  • у Рівному: вночі очікується 0..-2°, вдень температурний максимум складе +11..+13°.

Такий температурний контраст між ніччю та днем може негативно вплинути на самопочуття метеозалежних людей, тому варто уважніше ставитися до свого здоров’я.

За інформацією Рівненського обласного центру з гідрометеорології

Поділитися:

Головні новини

Прокрутка до верху