Ми у Facebook

Автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ

Згідно із Податковим кодексом України передбачається процедура автоматичного бюджетного відшкодування податку (пункт 200.18) і критерії відбору компаній для його отримання (пункт 200.19).
Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість затверджено наказом ДПА України від 25.01.2011 № 42.

Запровадження автоматичної системи відшкодування податку на додану вартість - здійснення централізованого відбору декларацій платників для автоматичного відшкодування, яке передбачає скорочення:

* до 20 днів (замість 30) - строків проведення перевірки (від граничного терміну подання декларації);
* до 3-х робочих днів (замість 5): - строків направлення висновків Казначейству;
* строків перерахування Казначейством коштів на рахунок платника.

При відборі платників акцентовано увагу на стані платника в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб, операціях, до яких застосовується нульова ставка, сумі розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов'язаннями контрагентів платника, рівні заробітної плати, чисельності працівників, виробничих потужностях підприємства, наявності податкового боргу.

Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після кожного граничного терміну подачі звітності. За підсумками кожного окремого звітного періоду перелік платників, які відповідають критеріям що надають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ може змінюватись.

Факт встановлення критеріїв, які визначені ст. 200 Податкового кодексу, дає можливість платнику планувати свою діяльність з метою досягнення відповідності зазначеним критеріям.

На сьогодні в ДПІ м. Рівне немає платників, які відповідали б зазначеним критеріям та які скористалися автоматичним відшкодуванням, та в режимі звичайного бюджетного відшкодування платникам ПДВ з початку року відшкодовано 8,4 млн.грн.
Переглядів: 9885

АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ


Квартири подобово

Робота в Рівному

Авто в Рівному

Нерухомість Рівного