Ми у Facebook

Особливості оподаткування власників транспортних засобів

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України 02 грудня 2010 року Податкового Кодексу України, з 01 січня 2011 року втрачає чинність Закон України від 11.12.1991 Р. «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».
Відповідно до пункту 1 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу з 01.01.2011 року набирає чинності розділ VII «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу».
Згідно Податкового Кодексу платниками збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що є об'єктами оподаткування.

Перша реєстрація транспортного засобу - це реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

Транспортні засоби, що використовувалися, це – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби. Відповідно новий транспортний засіб – це транспортний засіб, що не має актів державної реєстрації уповноважених органів, у тому числі іноземних, які дають право на його експлуатацію.

Для транспортних засобів, які є об'єктом оподаткування цим збором ставки збору залежать від типів транспортних засобів.

Від сплати збору за першу реєстрацію транспортних засобів звільняються:

- будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів;
- дитячі будинки-інтернати;
- пансіонати для ветеранів війни і праці;
- геріатричні пансіонати;
- реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів;
- легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України.

У випадку відчуження (зміні власника з вище перелічених організацій на будь-якого іншого) транспортних засобів, перша реєстрація яких здійснена на пільгових умовах, нові їх власники зобов’язані сплатити збір у порядку і на умовах, передбачених Податковим кодексом.

Збір сплачується фізичними та юридичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів за місцем реєстрації транспортних засобів відповідно до ставок, які діють на день сплати.

Платники збору зобов'язані при першій реєстрації в Україні пред'являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, - відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами. У разі відсутності таких документів, перша реєстрація в Україні НЕ ПРОВОДИТЬСЯ.

Фізичні особи, які є власниками транспортних засобів, що
відповідно до законодавства підлягають технічному огляду один раз на два роки, при проходженні у 2011 році такого технічного огляду або знятті транспортних засобів з обліку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату за 2010 рік податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за ставками, які діяли до 1 січня 2011 року, а фізичні особи, які були звільнені у 2010 році від його сплати, - документ, що дає право на користування такими пільгами. У разі неподання таких документів технічний огляд транспортних засобів та зняття їх з обліку НЕ ПРОВАДЯТЬСЯ.

У зв’язку з втратою чинності Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” при проходженні технічного огляду у 2011 (для ТЗ, що проходять техогляд 1 раз на 2 роки) році власники ТЗ зобов’язані сплатити податок з власників ТЗ за 2010 рік за ставками, які діяли до 1 січня 2011 року.

За матеріалами прес-служби ВДАІ УМВС в Рівненській області.
Переглядів: 12091

АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ


Квартири подобово

Робота в Рівному

Авто в Рівному

Нерухомість Рівного