Володимир Варфалюк: “У нашій сім’ї — всі директори”
На секретаря парторганізації
не підійшов
— Пане Володимире, як відсвяткували Новий рік та чим запам’ятався минулий?
— І для мене, і моєї сім’ї, і для бізнесу цей рік був успішним. Проводжали ми його у колі сім’ї. А вже на Різдво до нас завітали старший син з невісткою та онуками.
— Така велика кількість святкових днів не завадила роботі?
— Справа в тому, що я як керівник (стаж керівництва у мене вже більше 25 років) намагаюся так організувати роботу, щоб на виробництві лишались люди, яким я довіряю. Основна ж маса працівників мала змогу відпочити, святкувати. Зі свого життєвого досвіду знаю, що після святкових вихідних працівники продуктивніше трудяться.
— Чи важко керувати таким великим підприємством? Вам притаманні такі риси, як жорсткість, наприклад?
— Важко керувати людьми, якщо вони тебе не поважають. Я знаю багато керівників, для яких на першому місці впливовість, жорсткість, а не взаємодія з працівниками. Повірте, ніякого успішного бізнесу такі начальники не будують.
— З чого починалася ваша дорога у бізнес?
— Після закінчення технікуму, інституту одразу поставив собі за мету керувати сільськогосподарським підприємством. Ще коли одружився з Тетяною, казав їй: “Обов’язково стану головою колгоспу” (посміхається).
Уже коли працював головним інженером на одному з місцевих господарств, мене помітили, направили вчитися в Республіканську школу управління агропромисловим комплексом. Після цього поставили в резерв секретарів парторганізації, але на цю посаду біографія моя їм не підійшла… Мій дід був куркулем, батько дружини за Слово Боже відсидів на Соловках сім років. А от на господарську роботу мене затвердили – головою колгоспу “1 Травня” у Радивилівському районі. У 29 років став працювати в колгоспі села Жовтневе.
Коли вже почалися зміни в 90-х роках, мене як активного перспективного керівника направили на професійне стажування до Німеччини. Дружина ж лишилася вдома з першим сином… Жив у німецькій фермерській сім’ї півроку.
На “Крупець” потрапив у 1993 році. Почав з директора птахофабрики.
Син-стоматолог “лікує” комерцію
— З того часу ви встигли розвинути непоганий бізнес. Тобто і на селі можна заробляти гроші?
— Можна заробляти гроші, коли керівник любить свою справу. В Америці, в Європі сам господар підприємства працює на виробництві, їздить на тракторі, оре землю і так далі. У нас же бізнесмени на джипах покупляли підприємства, а що таке земельні роботи — в очі не бачили. Присутність керівника, по-перше, дисциплінує працівників. По-друге, дає йому можливість бачити процес виробництва зсередини, а отже, наштовхує на пошуки нових засобів, технологій тощо. У свою чергу, це підвищує прибутки підприємства.
— Ви згадали, що дід у вас був куркулем…
— Так. У мене дід колись мав величезну пасіку, землю, будинок, з якого після розкуркулення зробили стодолу в колгоспі… Ви ж самі знаєте, як це колись робилось….
— Я, до речі, чула, що ви вивчали свій родовід і дійшли аж до ХІХ століття?
— У мене старший син дуже цим захопився. Ми виявили, що по батьковій лінії наші корені виходять з Польщі.
— Ваш старший син, здається, також працює в “Крупці”?
— І це незважаючи на те, що Вадим спочатку вчився на стоматолога, а взагалі мріяв стати послом (сміється). Та в мене зразу була думка залучити синів до своєї роботи. Адже час проходить, а наступників треба готувати заздалегідь. Для початку я влаштував Вадима на півставки на посаду комерційного директора. Згодом він вивчився у Львівському аграрно-економічному університеті.
— А сьогодні яку він посаду обіймає?
— Він директор птахофабрики “Крупець” та комерційний директор всієї агрокорпорації. Я йому повністю довіряю.
— Тобто у вас вже сформувався повноцінний сімейний бізнес… Невже й молодший син у вас працює?
— Так (посміхається), і Сергій, і моя дружина теж. Молодший син працює у нас за спеціальністю ветеринарний лікар. Сьогодні ми готуємо його на головного технолога “Крупця”. Буде курирувати все птахівництво. Він цю справу вивчав і в Америці, і в багатьох країнах Європи. А Тетяна — виконавчий директор одного з підприємств.
— Конфліктів з синами в роботі ніколи не траплялося?
— Знаєте, коли ситуація дещо напружується, я намагаюся тримати все в собі. Тому що можна дуже швидко відбити охоту до праці, а от до молодих ініціативних треба бути лояльнішим.
Командирський характер виховала мама
— Вам було важко виховувати синів?
— Відверто скажу: їх вихованням займалася дружина. Я не міг вирватись з роботи. Мусив вставати о шостій ранку, постійно керувати виробничим процесом... Але, впевнений, що моя Тетяна успішно справилася з роллю вихователя. Сини виховувалися за принципами поваги до інших членів сім’ї. Це я бачу з тих стосунків, які склалися між старшим сином та нашою невісткою Оксаною.
— Вам доводилось, пане Володимире, іноді карати синів за якісь пустощі?
— Бували випадки. Старшого (сміється). Він ріс дуже жвавим хлопцем.
— Наскільки мені відомо, вас із чотирьох років теж виховувала лише мама…
— Мама виховала в мені командирський характер, завдяки якому я зміг пробитися у житті.
— Пам’ятаєте свій перший заробіток?
— Не повірите — розвантажував вагони (голосно сміється).
— Зараз дозволяєте собі якусь розкіш?
— Якщо чесно, мене не цікавить, наприклад, золото, коштовності. Не будую будинків на Чорному морі, за кордоном. Мені вистачає свого власного будинку у Радивилові, де я живу з дружиною та молодшим сином.
— А автомобіль?
— Джип Mercedes-Benz.
У німців немає “понтів”
— З дружиною в студентські роки познайомилися?
— Ні, пізніше. Їй тоді було 19, мені — 23 роки. Правда, ми довго не зволікали — вже через п’ять місяців одружилися (сміється). Це вже зараз спочатку турбуються про достаток, незалежність, кар’єру. Подих Європи… А колись головним було кохання.
— Якісь божевільні вчинки робили заради дружини?
— Я не сказав би, що божевільні… Возив дружину на морозиво в Броди на своєму мотоциклі “Ява”. А ще любили проводити час у Кременці… Гуляли у старовинних місцях…
— Незабаром у вашої дружини день ангела… Вже підготували подарунок?
— Ні, ще не встиг (трохи знітився).
— А зазвичай, які їй подарунки даруєте?
— Квіти. Багато-багато квітів. Величезні букети чайних троянд… А так дарую все, що забажає дружина.
— Я знаю, ви багато подорожували…
— Так, я був і в Сполучених Штатах, і у Франції, і в Данії. Але, чесно кажучи, такої поваги, як до німців, у мене ніколи ні до кого не виникало. Оця педантичність німецька… І особливо за те, що у німців, навіть людей з достатком, відсутні “понти”…
— То, може, варто майнути до Німеччини?
— Е, ні… Мені і тут непогано живеться…

До програми «Доступні ліки» включили нові препарати

Це лікарські засоби для вагітних та онкохворих.
переглядів: 581
Захисники і Захисниці України можуть у Рівному безкоштовно полікувати зуби

Військовослужбовці, учасники бойових дій та особи, які захищали незалежність і територіальну цілісність України, мають можливість отримати безкоштовні послуги з лікування та зубопротезування в КНП «Міська стоматологічна поліклініка» Рівненської міської ради (РМР).
переглядів: 547
На Рівненщині провели в останню дорогу трьох захисників

На Рівненщині провели в останню дорогу трьох захисників - Романа Домерецького з Радивилівської ТГ, Юрія Ільчука з Гощанської громади, Павла Шеремету з Сарненської ТГ.
переглядів: 212
Як правильно зберігати крашанки та писанки

Крашанки та писанки створюють особливу атмосферу Великодня: вони прикрашають оселі, їх дарують рідним і навіть влаштовують традиційні "битви" яйцями.
переглядів: 147
На кладовищі «Нове» у Рівному відкрився вуличний майданчик із квітами та декором для догляду за могилами

До Великодніх свят, коли українці традиційно вшановують пам'ять рідних, прикрашають їхні могили квітами та впорядковують місця спочинку, комунальне підприємство «Спецкомбінат – ритуальна служба» облаштувало спеціальний вуличний майданчик на кладовищі «Нове».
переглядів: 248