Василь Харковець: “Я із чортом можу домовитись!”
— Як провели тривалі вихідні (наша зустріч з Василем Харковцем відбулася 14 травня – авт.)?
— Перші два дні — на роботі. Було багато урочистостей, пов’язаних із святкуванням 9 Травня. А в неділю був на рибалці з Віктором Йосиповичем та Юрієм Анатолієвичем. (Віктор Матчук – голова Рівненської ОДА та Юрій Благодир – перший заступник голови Рівненської ОДА – авт.) У нас – у Бочаниці. Після цієї поїздки переконався: ще є у нас куточки дикої природи!
— І як улов?
— Та зловив вісім карасиків. Таких — з долоню. Але то вперше в мене такий улов J Я ж не завзятий рибалка. А в понеділок уже відпочивав на дачі. Точніше, трохи попрацював фізично. У мене там такий садочок, за яким я сам доглядаю.
— Як часто вдається “втікати” десь на природу?
— Рідко, дуже рідко. Буває, в Карпати їздимо з родиною. Я ж вчився в Івано-Франківську п’ять років. У педагогічному університеті. Тому там багацько лишилось моїх друзів.
— Не планували повернутися до викладацької роботи?
— Та про що ти кажеш! Ні за які гроші J Я навчителював 22 роки. Коли прийшли вже документи на призначення на посаду голови району, мені якраз лишалося три роки до пільгової пенсії. Всі вмовляли: “Візьми хоча б декілька годин…” Я відмовився.
— Але чому?
— Усе залежить від характеру людини, від її поведінки в житті. Вчителювання – це режимна робота, плани, розпорядки… Коли людина експресивна (така як я), так жити дуже важко. Тих останніх п’ять-шість років, що я працював директором школи №26, — відбув практично без відпусток.
— Тепер же ви голова Гощанської РДА, ще й депутат Рівнеради… Маєте великі політичні амбіції?
— Я тобі поясню так. Зараз закінчую Національну академію держуправління при Президентові, факультет вищих керівних кадрів. Так от: у мене спеціалізація “Управління суспільними процесами на місцевому та регіональному рівні”. От звідси й амбіції… На місцевому і регіональному рівніJ
— Тобто вчать вас впливати на людей?
— Не тільки. Вчать, наприклад, управляти ризиками.
— А ви в своєму житті часто ризикували?
— Та, думаю, все моє життя – суцільний ризик J Ризиком було їхати в Рівне з дружиною та двома маленькими дітьми, коли тут ми навіть квартири не мали. Ризиком було реалізувати себе на посаді голови Гощанської РДА. Це ж був 2006-2007 рік — важкий і суперечливий рік для української політики…
“Співбесіду на посаду голови РДА проходив у Балоги”
— Ви пам’ятаєте, з ким проходили співбесіду на посаду голови РДА?
— До Києва ми їхали з Михайлом Нікітюком (нинішній голова Рівненської РДА – ред.). Пам’ятаю, напередодні був спокійний… Однак, вже о пів на восьму вечора зателефонував Віктор Матчук і сказав, що тет-а-тет про призначення проводитиме особисто Балога. Тоді вже трошечки було хвилююче… Втім, усе пройшло нормально. Вердиктом Віктора Балоги після співбесіди стала фраза: “Якщо клепку в голові маєш — будеш працювати…”
— Тепер можете себе назвати себе впливовим?
— Певною мірою, так. У мене є багато друзів у Рівному, зокрема. Як правило, це бізнесмени.
— З Віктором Матчуком познайомились на політичному “поприщі”?
— Не зовсім. Біля нього я вже фактично вісім років. Ще до пропозиції очолити Гощанщину я був заступником керівника обласного штабу “Нашої України”, тоді як головував Матчук. Але перше наше знайомство відбулося, ще коли я очолював 26 школу, а він керував “РЕНОМЕ”. Ми спільно працювали над різними проектами по школі. Коли вже він пройшов в обласну раду, я був в його команді.
— Я так розумію, він зіграв чималу роль у вашому житті…
— Так. Він та Світлана Богатирчук-Кривко. Завдяки їй я зробив кар’єру на вчительській ниві: вона призначала мене і заступником директора української гімназії, потім вона ж поставила мене директором школи №26.
“Моя душа лишилась у Карпатах”
— Я знаю вас як людину дуже комунікабельну…
— Ой, насправді я холерик. Хоча намагаюсь на людях не зриватися. Особливо це стосується роботи. З іншого боку, я людина дуже жорстка. Для мене існують чіткі дисциплінарні норми. Можливо, тому мені вдається успішно працювати на посаді голови РДА.
— Кажуть, що ті інвестиційні проекти, які реалізовуються на Гощанщині, з’явилися завдяки вашій тісній дружбі з Віктором Йосиповичем…
— Зрозуміло, що має бути комунікація, допомога на всіх рівнях. Але всі інвестпроекти, які в нас реалізовуються, — заслуга команди. От, наприклад, з португальцями. Напередодні їхнього візиту Юрій Благодир позвонив мені і сказав: “Василій Степанович, спробуйте хоч ви. Дай Бог, щоб у вас щось вдалося, бо вони вже рішуче вирішили їхати з України”. Мені це вдалося. Юль, зрозумій, мені доводилось спілкуватися з різними представниками. Звісно, не всі вони лишаються. Але чомусь більшість інвесторів осідають у нас, не дивлячись на те, що є економічно вигідніші райони. У деяких ситуаціях треба просто стукнути кулаком… І, можливо, це нескромно прозвучить, але багато хто скаже тобі, що це завдяки команді Харковця.
— Іноземною мовою володієте?
— Німецькою. Свого часу паралельно з викладанням історії навчав дітей і німецької мови.
— Ви дипломат, я бачу…
— Не без цього. Треба вміти переконувати. За 22 роки вчителювання сам Бог велів вивчити психологію людей…
— У студентські роки забіякою були?
— Та ні… Я ж навчався у 80-90-ті роки, у роки жорсткого тоталітарного контролю. Тим більше, навчався на історичному факультеті. З нас, студентів, “ліпили” партійну номенклатуру. Тому на бешкетування часу не було… Хоча вже з третього курсу очолював університетську збірну з футболу. Грав один рік за Івано-Франківський інститут нафти і газу.
— І зараз граєте?
— Вже другій рік Гощанська адміністрація займає друге місце у першості України з футболу серед державних службовців. Цього року ми програли лише команді Рівненського міськвиконкому…
— У студентські роки чим заробляли?
— Вагони розвантажували. (Сміється.) З капустою. А ще на пивзаводі підробляв. Мене туди друг прилаштував.
— Гроші на гулянки витрачали?
— Рідко. Бувало, що на їжу не вистачало, не те що на гулянки… Хоча вибирались з друзями в Яремче. Останні два роки навчання там зустрічали Новий рік. Там, мабуть, лишилась моя душа…
“Найбільше боюсь зради…”
— Пам’ятаєте історію знайомства з дружиною?
— Я б назвав це доленосним випадком. Бачився з нею два рази, а вже на третій – прийшов до її батьків зі сватами J Це було 29 квітня 1987 року. А 30 квітня я вже мав бути у друга на весіллі. Але мене “понесло” на один день до брата в гості. Якраз через те, що мене “понесло”, я й зустрів майбутню дружинуJ Точніше, спочатку я її побачив. В автобусі. Мені вона відразу сподобалась. Запитав у брата, хто така і звідки. Він нас і познайомив.
— Річницю знайомства відзначаєте?
— Річницю весілля. Цікаво, що весілля ми відсвяткували 8 серпня, а мій день народження — 7 серпня.
— Зараз чим дружина займається?
— Працює у школі №26.
— У дитинстві виховувались під жорстким контролем?
— Так, дуже жорстким. Мама наша (нас у сім’ї було четверо синів, на жаль, найстаршого вже нема з нами…) щодня перевіряла щоденники. Якщо десь з’являлась навіть “четвірка”… Добре отримували на горіхи. Мама сама закінчила тільки один клас, тому всі сили прикладала для того, щоб дати нам освіту.
— Наскільки я пам’ятаю, у вас дві дочки?
— Так, Наталя й Ірина.
— На педагогічний не думали вступати?
— Старша Наталя хотіла, але я сказав: “Тільки через мій труп!”. Її документи сам заніс у технікум економіки та підприємництва. Зараз працює в банківській сфері і, до речі, дуже задоволена. Ірина теж стала економістом.
— Яка з дочок на вас більша схожа?
— Іринка. Така ж експресивна, як я. Вмовити може кого хочеш! Це я завжди Віктору Йосиповичу кажу: “Та я з чортом можу домовитись!”
— Ви суворим батьком були?
— Чесно? Вихованням дітей практично весь час займалась дружина. Я весь час — у русі, в роботі.
— Майбутніх зятів суворо відбираєте?
— Та не так, щоб дуже. От, наприклад, Ірина вже зустрічається три роки з Володимиром. Гарний хлопець, чемний. Щоправда, сам з Росії (з родини військових). Але ж я сам — палкий патріот. Перший час мені навіть заважало, що розмовляти з ним доводиться російською мовою… J
— Ви можете назвати себе щасливою людиною?
— Знаєш, минулого року мені стукнуло 45. Я вже став серйозно задумуватись над тим, чого досягнуто в житті. Дім збудував, дерево посадив… Чудові доньки ростуть. Надіюсь, котрась з них, а краще обидві, подарують мені онуків.
— Чого ж у житті боїтеся?
— Боюсь людей, які говорять одне, думають інше, роблять третє… Тобто боюся зради та розчарування у тих людях, яким довіряю.

У центрі Рівного рятувальники провели захід з мінної безпеки

До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки в самому серці Рівного відбувся безпековий захід, організований місцевими рятувальниками.
переглядів: 237
У Рівному мешканці приватного сектору отримують нові контейнери для збору сміття

Жителі кількох вулиць приватного сектору Рівного вже користуються новими 120-літровими контейнерами для збору побутових відходів.
переглядів: 227
Астропрогноз на п'ятницю: креативні ідеї та сімейні драми

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 4 квітня.
переглядів: 448
Пиріг до чаю: готуємо простий смаколик прямо на сковорідці

Яблучний пиріг на сковороді — це ніжний та простий десерт на повсякдень. Його особливість у тому, що вам не знадобиться багато часу та навіть духовка.
переглядів: 786
На Рівненщині ДСНС проводить перевірку храмів перед Великоднем

На Рівненщині розпочалися профілактичні обстеження культових споруд напередодні Великодніх свят. Рятувальники перевіряють храми, щоб запобігти пожежам та іншим надзвичайним подіям під час богослужінь.
переглядів: 569