Головний лікар – це насамперед всебічно розвинена особистість
Отже, насамперед ми запитали у наших експертів: “Ким насамперед повинен бути керівник медичного закладу?” З-поміж можливих ролей керівника ми виділили п’ять, шостий варіант – це коли керівник поєднує всі ці якості. Можна було назвати більше одного варіанту відповіді.
“На чому керівник медичного закладу має зосереджувати найбільше уваги в своїй діяльності на сучасному етапі?” Таким було друге запитання під час нашого дослідження. Так само респонденти могли вибрати декілька варіантів відповіді, але не більше трьох.
Якщо відійти від цифр і спробувати виділити певну тенденцію, то, як на мене, вона очевидна: експерти виразно ставлять на перше серед якостей керівника медичного закладу саме особистісні, людські характеристики. (Це і високий загальнокультурний рівень, і всебічна розвиненість керівника, і його публічна відомість, авторитетність як експерта з медичних питань). До пріоритетів у його роботі також відносять роботу з людьми – як з колективом (пошук і розстановка кадрів, турбота про якість їхньої роботи), так і з пацієнтами (постійна увага до культури обслуговування в мед закладі). Умовну другу сходинку займає блок питань, який стосується роботи керівника саме як менеджера в умовах ринкової економіки, і це цілком логічно.
Ось як, приміром, пояснює це наша колега-журналіст – редактор обласного тижневика “Медичний вісник” Тетяна ПОЛЯНСЬКА. За родом своєї роботи вона постійно безпосередньо взаємодіє з керівниками медичних закладів – а отже може говорити по суті нашого питання доволі фахово, зі знанням справи:
— У сучасних умовах головний лікар, насамперед, має бути досвідченим менеджером. Адже нині він повинен не тільки координувати процес роботи медзакладу, а й вміти заробляти гроші для функціонування закладу. Тож економічні і юридичні знання стануть в нагоді. До того ж ця людина має бути прикладом для колективу. Організувати роботу так, аби фахівці з досвідом передавали свої вміння та навички молодим лікарям. Керівник медичного закладу також має працювати й над питання удосконалення та придбання новітньої апаратури для медичного закладу, впровадження у закладі сучасних методик лікування.
Схожої думки дотримується і відомий у Рівному підприємець, член міськвиконкому Олександр САЧУК:
– Головний лікар, звичайно, має бути лікарем-професіоналом. Чітко розуміти потреби свого медичного закладу і хворих. Але окрім того, він повинен мати другу професію – адміністратор. А ще – брати активну участь у громадському житті і бути активною часткою суспільства.
– Головний лікар будь-якого медичного закладу, звісно, має бути фахівцем у своїй професії, – погоджується ще один учасник нашого експертного опитування, заступник міського голови Рівного Андрій ФІЛІН. – Але чи не найголовнішою його якістю має бути управлінський талант. Він має підібрати фахівців, які будуть якісно і віддано працювати задля здоров’я людей. Такий медичний заклад завжди матиме авторитет.
А ось політична діяльність керівника медзакладу за результатами нашого опитування відсувається на третій план – очевидно, дається взнаки втома від політизації медицини – у той час як вирішення елементарних питань переведення галузі на ринкові рейки гальмується з року в рік. Натомість медичні проблеми вже за сумною традицією періодично стають предметом політичних спекуляцій, особливо в період виборчих кампаній. І здається, що наступні президентські перегони не стануть винятком...
Утім, годі про сумне. Навіть і в цих умовах успішні керівники дають раду медичним закладам – і здобувають відповідне визнання. У тому числі – і наших експертів. Цього разу ми вирішили відступити від принципу оголошувати всю рейтингову двадцятку – все-таки медицина – галузь делікатна, і не завжди доречним видається напряму порівнювати досвідчених медиків, які керують закладами абсолютно різних профілів. Тому звернемо увагу лише на першу п’ятірку за підсумками анкетування. До неї увійшли головний лікар обласної клінічної лікарні Мирослав Семанів, головний лікар Рівненської центральної міської лікарні Євген Кучерук (вони з однаковою кількістю голосів розділили 4-5 місця), головний лікар обласного онкологічного диспансеру Григорій Максим’як (3 місце), головний лікар обласної дитячої лікарні Віталій Бойко (2 місце) та, зрештою, очолив умовний рейтинг найвпливовіших керівників медичних закладів Рівненщини головний лікар обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука Ігор Шумлянський.
Думаємо, не варто списувати з рахунку суб’єктивність будь-якого подібного дослідження. Втім, лідерство в “двадцятці” Ігоря Шумлянського було поза сумнівами для редакції – і виявилось таким і для експертів. Думається, “пальму першості” головному лікареві діагностичного центру віддали саме через його відповідність тим критеріям оцінки діяльності та, власне, самої особистості керівника медичного закладу, які назвали наші експерти. Широта поглядів, стратегічне мислення, чітке бачення цілей діяльності та вміння “зарядити” ними колектив, високий загальноосвітній та загальнокультурний рівень, постійне підтримання здорового способу життя й навіть бездоганний зовнішній вигляд – все це називали експерти “ОГО” як аргументи на користь лідерства в рейтингу саме Ігоря Шумлянського.
А як же оцінює результати дослідження сам переможець рейтингу? Ось що сказав він у бліц-інтерв’ю для “ОГО”:
– Дослідження завершене – та його матеріали, думаю, ще стануть у пригоді керівникам медичних закладів області, адже погодьмося: думка експертів містить чимало корисної інформації для роздумів, вивчення та узагальнення. А головне – для використання в подальшій практичній роботі – на благо медичної галузі й заради збереження здоров’я наших земляків.

Як врятувати речі, які пофарбувалися при пранні

Зазвичай із речами, які полиняли ми відразу прощаємося. Але насправді є декілька дієвих способів, як ці речі врятувати.
переглядів: 622
Королівський сніданок: рецепт французьких тостів з сиром

Незвичайний рецепт для смачного сніданку.
переглядів: 2352
Персональне передбачення на день: що вас чекає сьогодні

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 17 травня.
переглядів: 221
17 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

За новим календарем 17 травня церква вшановує апостола Андроніка, святу Юнію і святителя Стефана - патріарха Константинопольського.
переглядів: 337
Завжди на зв’язку: швидкі та зручні способи онлайн-оплати за інтернет для мешканців Рівненщини

Для більшості рівнян і жителів області домашній інтернет вже давно перетворився на важливий компонент повсякденного життя. Роботу, навчання, спілкування з близькими, ігри та інші розваги сьогодні важко уявити без стабільного з’єднання. Можливість сплачувати за користування всесвітньою мережею онлайн дає змогу постійно залишатися на зв’язку, а в разі відключення — швидко його відновлювати.
переглядів: 393