Якщо чоловік керує “бабським царством”
В одній старій пісні десяти дівчатам приписували дев’ятьох хлопців. Здається — халепа. Але як воно, коли на 112 жінок чоловіків лише 10? Начальник управління Пенсійного фонду України в м.Рівному Микола НІМЧУК каже: добре, навіть чудово. Йому можна вірити на слово, адже він керує колективом саме із таким співвідношенням статей.
Микола Німчук працювати серед жіноцтва звик. Розповідає, що постійно доводилося здобувати свій хліб саме в колективах, де представниць слабкої статі було більшість. Тому працювати й керувати фактично одними лише жінками не побоявся.
— Я був до того готовий, — усміхається пан Микола. — Ну так вже склалося, що я часто опинявся серед жінок, то чому цей колектив мав відрізнятися? У мене чотири заступниці — і всі жінки. Я задоволений, адже вони надзвичайно відповідальні, порядні, завжди дотримують слова. Жінки мене ніколи на роботі не підводили. Та й легше з ними працювати! Не треба двічі повторювати: раз сказав — і вже все зроблено.
Щоправда, не приховує: чоловіків у колективі бракує. Де ж це бачено: лише 10 мужчин на 112 пані!
— У мене проблем не виникає. Адже головне — усвідомити, що ти працюєш з жінками, тоді й наказовий спосіб спілкування сам собою виключається, навпаки стаєш толерантнішим. Важливий факт — компліменти. Їх забувати не можна. Тут, хочеш не хочеш, а навчишся помічати нові зачіски, костюми, сукні та туфлі, — розкриває таємниці свого співіснування у жіночому колективі Микола Німчук.
А ще пан Микола періодично хвалить усіх своїх підлеглих. Зізнається, що без цього — не можна. Адже одну колегу така похвала окрилить, тому й інша за нею потягнеться, активніше й краще працюватиме.
— Знаєте, я у цьому колективі й до себе почав прискіпливіше ставитися. І не лише в роботі, а у зовнішньому вигляді, — зізнається пан Німчук. — Маєш гарно виглядати, врешті-решт, жінки ж навколо!
У чоловічому колективі
й не працював
Від долі не втечеш. Так відреагував на питання про жіночий колектив почесний президент АТЗТ “Фірма Одяг” Олександр ОВЕРЧУК. Воно й не дивно, адже всі працівниці Будинку одягу проводжають пана Олександра поглядом, а сам він серед жінок — наче риба у воді.
Олександр Оверчук працює у жіночому колективі вже 29 років. Каже, що почувається тут навіть дуже добре.
— Жіночий колектив — це велика відповідальність, особливо для чоловіка, — переконаний пан Олександр. — Адже поряд з жінками чоловік повинен завжди тримати себе у формі. У всіх розуміннях. Потрібно правильно говорити, виглядати, поводити себе. Жінки ж насправді дуже вимогливі, а зрозуміти їх не так і просто.
У своїх колегах Олександр Оверчук найбільше цінує мудрість. Розповідає, що найбільше щастя — працювати під керівництвом мудрого начальника. І такий, тобто така, у житті пана Олександра була. Олена Марчук керувала Будинком одягу майже півстоліття, а коли пішла на пенсію — її місце зайняв Оверчук.
— Працювати з жінками одне задоволення, адже це високий рівень культури спілкування, відповідальності та етикету, — продовжує пан Олександр. — Жіночий колектив на чоловіка впливає лише позитивно. Я його на чоловічий, мабуть, не проміняв би. Ні, точно не проміняв би, адже навіть не знаю, як воно — серед одних чоловіків працювати. Я все життя серед жінок.
Жінки — насамперед колеги
Найкомфортніший колектив для роботи — той, де працюють як жінки, так і чоловіки. У цьому переконався на власному досвіді керівник перукарні “Чикаго” Назар ІВАНІВ. І хоч зізнається, серед одних чоловіків він не працював, про роботу у жіночому колективі не шкодує.
— Як і будь-який чоловік, серед жінок я почуваюся добре, — не приховує пан Назар. — А чому має бути погано чи некомфортно? Вони ж насамперед колеги, підлеглі, а вже потім жінки.
За роки роботи серед жінок перукар Назар Іванів винайшов для себе рецепт виживання у “ворожому таборі”. Каже: головне — відразу визначитись, хто є хто.
— Якщо добре спланувати роботу, тоді й не виникатиме ніяких пліток чи зайвих розмов, — переконаний керівник. — Ці питання відпадуть самі собою. Не скажу, що я надто суворий начальник, ніколи й не ставив себе чортом з рогами, але й не підпускаю надто близько. Врешті повинна бути певна дистанція. Втім, якщо колега її не дотримується, це її право, але у нашому колективі ті, хто хоче поваги й визнання, все ж зберігають цю відстань.
А ще, зізнається пан Назар, важливо розмежовувати роботу й вільний час.
— Знаєте, мені доводилось працювати і в суто жіночих колективах, і у змішаних, — продовжує перукар. — Але за весь цей час виніс для себе правило: на роботі потрібно працювати. Тому я не зважаю на колег, а налаштовуюсь саме на роботу. Звісно, можна іноді й розслабитись, але знову ж зберігати грань. А якщо чесно, то краще працювати все ж у змішаному колективі. Тоді — все збалансовано.
Навчився уникати жіночих ревнощів
Де, як не в освіті, у нас працює найбільше жінок? Чоловік-учитель — нині рідкість і не лише в гуманітарних дисциплінах, а й у точних. Начальник міського управління освіти Рівного Віталій НОВАК до жіночого оточення звик. Отаке-от надбання за майже 40 років роботи!
Працювати з жінками і серед жінок Віталію Новаку комфортно. Каже, що за весь цей час добряче вивчив жіночі характери, а тому й скаржитися на підлеглих не має чого.
— У жіночому колективі зустрічається чимало прагматизму, — каже пан Віталій. — До того ж жінки набагато ретельніше зважують, що, як, де і коли зробити. А ще вони “легші на підйом”, відкриті для новизни, самовдосконалення, самовираження. Для жінок дуже важливе моральне заохочення, тому регулярно їх потрібно хвалити. Але робити це потрібно дуже обережно, жінки похвалу й критику сприймають близько до серця. Тому іноді, замість критикувати прямо, доводиться так викрутитись, щоб жінка подумала, що це не мої зауваження, а її власні спостереження. Так найкраще для всіх.
А ще, зізнається пан Віталій, потрібно остерігатися жіночих ревнощів. Їх уже вдалося відчути на собі й начальнику рівненських педагогів.
— Раніше траплялося й таке, а вже з віком почав виваженіше себе тримати: не дозволяю надто часто хвалити одну й навпаки — дорікати іншій, — каже Віталій Новак. — Це ж прямий привід для ревнощів, розмов за спиною, зайвих нервів, заплямованої репутації. Справа неприємна й, погодьтеся, нікому не потрібна.
І хоч серед жінок панові Новаку комфортно, він все ж “підтягує” в управління... чоловіків. Пояснює, що все повинно бути гармонічним, а тому з інспекторською посадою чоловік краще впорається. Ну, він начальник, йому видніше ;)
З чоловіками працювати легше, а з жінками – приємніше
Директор Рівненської дирекції УДППЗ “Укрпошта” Василь ГЛУЩУК запевняє, що насамперед працює у колективі державного підприємства, а те, що майже 91 відсоток цього колективу жінки — мабуть, провидіння. Хоча, переконаний пан Василь, інакше бути просто не могло.
— Усі кажуть, що в української пошти жіноче обличчя. Так воно і є, — прямо відповідає Василь Глущук. — У нас чоловіки здебільшого водіями працюють, листоношами супроводу й у керівництві, а так — одні дами.
А ще керівник всіх поштарок запевняє, що всі його підлеглі — розумні, відповідальні, дисципліновані та серйозні. Саме такі жінки можуть достукатися до серця споживача, зрозуміти і старого, і малого.
— У нас надзвичайно відповідальна і складна робота, — каже пан Василь. — За невелику плату п’ять разів на тиждень людина має доставити кореспонденцію, не зважаючи на погоду, пору року і якість дороги. Наші листоноші це роблять. Вони знають всі новини і державного масштабу, і населеного пункту, і навіть окремої людини. Я не знаю, хто б із тим впорався, як не жінка.
Що ж стосується роботи серед жіноцтва, то пан Глущук виробив для себе кілька правил. Зокрема — завжди залишатися звичайною людиною. А ще треба бути самому дисциплінованим, відповідальним, слова не повинні розходитися з реальними справами. До того ж оволодів директор рівненської “Укрпошти” вмінням на питання чи прохання не тільки говорити “так”, а й розказати, чому “ні”.
— Чоловіка можна швидше переконати, знайти аргументи, які розуміє кожен мужчина, тому з чоловіками працювати простіше, — зізнається Василь Глущук. — Працювати в жіночому колективі приємніше, хоч і непросто. Мене насправді зрозуміють лише ті, хто в такому колективі трудиться. Адже кожна жінка вимагає до себе уваги, доброго слова, підтримки і якоїсь перспективи. А ще вони зобов’язують бути самому в формі, слідкувати за собою.

Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 281
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 818
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 358
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 490
Плитоноски — надійний захист у бойових умовах
Плитоноска — це незамінний елемент екіпірування військовослужбовця, правоохоронця чи бійця територіальної оборони. Вона виконує важливу функцію — надійно утримує бронеплити, що захищають життєво важливі органи від уламків, куль та інших вражаючих чинників. У сучасних умовах, коли комфорт, модульність і надійність відіграють ключову роль, плитоноски нового покоління, зокрема Skillet Max, стали ідеальним вибором для професіоналів.
переглядів: 219